Achivmenty dla tłumaczy

Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Achivmenty dla tłumaczy

Post autor: natis »

Witam,
Tak wpadłem na pomysł, że może byłaby możliwość wprowadzania jakiś achivmentow dla tłumaczy na platformie do tłumaczen. Przykładowo achivment na pierwsze 10 tłumaczeń, następnie 50, 100, 500, 1000 itp. zawsze to jakaś forma gratyfikacji i miły smaczek wowowy :p
Jakby się to przyjęło możnaby również dodać jakieś nagrody za te osiągnięcia, chociażby jakiś gold czy mounta. Przykładowo za 100 tłumaczen - 10k czy 100k golda, a za 500 czy 1000 jakiś mount. Chodzi mi tu głównie o jakąś formę motywacji i nagradzania tłumaczy którzy zajmują się questami poza konkursowymi i robią to regularnie.
Dajcie znać co o tym myślicie i czy taki system jest w ogóle do zrealizowania :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Achivmenty dla tłumaczy

Post autor: Buber777 »

Wszystko jest do zrealizowania, jednak na chwilę obecną , na te warunki , 1000 tłumaczeń to 5-10 tokenów dla zwycięzcy :) Wydaje mi się ze to odpowiednia gratyfikacja. Achivementy jak najbardziej, nawet różne kolory dla tłumaczy, jak tłumacz, doświadczony tłumacz, itp,itd. Ale, nagrody...tokeny, gold, mount...i tak jesteśmy jedną z niewielu stron która płaci za tłumaczenie, no, nie wszystkim . Niektórzy robią to dla idei. Tak powinno być ,no ale cóż, taki świat :)

Jak już było to poruszane , tłumacze pozakonkursowi tłumaczą tylko i wyłącznie z własnej woli. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wzięli udział w konkursie.

Inna sprawa ze sam achivement jest jakąś formą nagrody. A jeszcze nagrody za achivement...nagrody za nagrody?
Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Re: Achivmenty dla tłumaczy

Post autor: natis »

Z tymi nagrodami to tak było na marginesie ;p ale fajnie by było chociaż dodać te kolorki i achivmenty :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Achivmenty dla tłumaczy

Post autor: Borygo »

Jeśli chodzi o Achi to to całkiem fajny pomysł, chociaż nie mam pomysłu gdzie miały by się wyświetlać, czy na forum czy gdzieś indziej i już coś takiego mamy w zakładce Statystyki.

Co do nagradzania za ilość tłumaczeń to jestem przeciwny temu i nie dla tego, że ktoś na to nie zasłużył, ale taki sposób nagradzania, może spowodować wysyp tłumaczy o słabej znajomości angielskiego, lub używających do tłumaczenia google translatora. Już mieliśmy takie przypadki i niesamowicie spowalniało to pracę korektorów, bo zamiast sprawdzać i poprawiać jakieś pomniejsze błędy, to musieli całe zadania na nowo tłumaczyć.

A co do nagradzania goldem w grze, to pomysł ma poważną wadę. Po pierwsze ktoś musi wyfarmić tego golda, no ale załóżmy, że znajdą się sponsorzy. To drugi problem jest taki, że ludzie grają na różnych serwerach i jeśli nie będzie na tym samym serwerze co sponsor to z nagrody nici. bo też po co tworzyć postać na serwerze, na którym się nie gra dla 10k golda?
Zablokowany