Problemy w dodatku Bubbles

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Erdzio »

Udało mi się znowu natrafić na taką sytuację:

Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Platine »

OK, znacznik %s rzeczywiście nie był obsłużony w dodatku Movies.
Uzupełnione i będzie dostępne przy najbliższej aktualizacji dodatku.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Orina »

Hej, informacyjnie - dostałam dostęp do bety DF, na razie bubbles i quest działa w miarę prawidłowo. Po instalacji tylko tych dwóch addonów wyświetlił mi się taki komunikat. Po wyłączeniu addona i ponownym włączeniu już komunikat się nie wyświetlał, dalej będę obserwować sytuację. :) Dane LUA normalnie się wgrywają do bazy na stronie.

El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Erdzio »

Ja przy okazji daję znać, skoro pojawiły się na screenie, że Dracthyr=Draktyr/Draktyrka i Evoker=Przywoływacz/Przywoływaczka (dam znać, jeśli coś by się miało zmienić).

A i od razu zgłoszę sugestię; dałoby się od nowego dodatku zmienić sposób wgrywania danych? Z tego co przeglądałem w plikach (chyba wszystkich dodatków) obok zapisanego tekstu są też wszystkie dane w formie @Erdzio:Erdzio:Blood Elf:Demon Hunter - @Nazwa_Postaci:Nazwa_Postaci:Rasa:Klasa (Ale to chyba tylko na PTR albo kiedy są duże litery podczas podawania nicku; na retail mam @nazwa_postaci:rasa:klasa) - i fajnie by było, żeby nie trzeba było wpisywać tych danych przy zgrywaniu, tylko żeby każdy wpis był przekształcany na podstawie tego, do jakiego @ jest przypisany.

Raz, że przy wejściu na jakiegoś alta i wpisaniu nazw z innej postaci psuje hashe np. w dymkach i w Gossip (ostatnio usunąłem jakieś ~20 "zaśmieciaków"), a dwa, że może to zniechęcać ludzi od zgrywania, zwłaszcza kiedy trzeba pamiętać o usuwaniu plików variables przy każdej zmianie postaci. No i ludzie mogą nie wiedzieć, jak poprawnie wpisać te nazwy; takiego dracthyra można na 5 sposobów pokaleczyć.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Platine »

Sugestia, aby wyłączyć wpisywanie danych gracza, przy przesyłaniu pliku z nieprzetłumaczonymi tekstami z gry - zrobione. Tylko proszę o pokazanie - jakie są dane przesyłane w sekcji QTR_SAVED dodatku Quests. Bo tam chyba dane gracza są ujęte w oddzielnej klauzuli zadania.

A nowe rasy i klasy dopisuję na dodatków 10.0
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Erdzio »

Przesyłam fragment kodu:
► Pokaż Spoiler
Jeśli dobrze wnioskuję, to interesuje cię głównie linijka: ["45423 PLAYER"] = "Erdzio@Blood Elf@Demon Hunter"

Od razu przesyłam, jak to wygląda niżej z Gossip:

(Wypowiadany przez NPC)
["Nalpak@2785013125@279"] = "Our only hope is to create something good from an already bad situation.@Erdzio:Blood Elf:Demon Hunter",

(Opcja wybierana przez gracza)
["Xandria@1214267011@1543"] = "I am ready to assist you.@Erdzio:Blood Elf:Demon Hunter",

I od razu, żeby nic się nie zepsuło w zgrywarce, fragment spisujący tłumaczenia Gossip w grze (tu tylko hashe są):
► Pokaż Spoiler
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Platine »

Tak, wszystko jasne. Dane gossip znalazłem w moich plikach zapisu, tylko Questy nie miałem danych.
I tak jak piszesz, dane gracza są w oddzielnej sekcji: ["45423 PLAYER"].
Wykorzystam je przy wczytywaniu zapisanych plików.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Erdzio »

Super, już zgrałem swoje pliki i chyba wszystko działa. Przy okazji kolejne cinematiki uzupełniłem/przetłumaczyłem.

Od razu mógłbyś poprawić instrukcję strony zgrywarki? Podana jest lokalizacja "WOW/Wtf/Account/[nr serwera]/SavedVariables", a u mnie od któregoś patcha są w "World of Warcraft\_retail_\WTF\Account\[seria cyfr]\[nazwa_serwera]\SavedVariables".

Tylko byś musiał się upewnić u siebie, czy faktycznie taka jest lokalizacja, a nie po prostu mój komputer jest jakiś inny ^^;
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Kalinkus »

Taką mam i ja lokalizacja- a ci co maja clasic jaką mają lokalizacje ??
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Borygo »

Jeśli chodzi o lokalizację plików to znaczna większość powinna mieć obecne tak jak opisujesz serię cyfr. Jednak jeśli ktoś jest dinozaurem w świecie WoWa to może mieć tak jak ja nazwę swojego konta. Niestety nie mam bladego pojęcia jak to się ustawia i czy w ogóle jeszcze można to robić.

Obrazek
ODPOWIEDZ