Problemy w dodatku Quests

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Shaula »

Kalinkus, zapomniałeś dopisać 'proszę'.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

prosze o wybaczenie Platine nie myślałem
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

Sprawdź najnowszą wersję instalacyjną 9.2.7 Quests 2022-09-17.
Przy okazji zobacz, jak wyświetla się adres do discord.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

idealnie teraz tylko w reszcie dodatków
Załączniki
WoWScrnShot_091722_140510.jpg
WoWScrnShot_091722_140510.jpg (685.62 KiB) Przejrzano 1741 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Miałem już dawno zgłosić, ale jakoś ciągle mi się zapominało po zamknięciu WoWa; kiedy klika się przycisk z hashem gossip, można się przerzucać między polską a angielską wersją, tylko że nie działa to na opcje wyborów, np. przy strażnikach miast, kiedy pytamy się o drogę - można je wykorzystać jako obiekty kontrolne. Do tego pamiętam, że niektórzy NPC mają zagadki, więc taka opcja by się przydała do poprawienia "quality of life".

Nawet jeśli pominąć ludzi przyzwyczajonych do wersji angielskiej nazw np. profesji, to przyda się to przy kontrolowaniu prawidłowości tłumaczeń.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

Witajcie, chodzi ci Erdzio o drugą część tekstów gossip, określanych jako Options.

Obrazek

Normalnie przy otwarciu okna rozmowy z NPC, dodatek przetłumaczy wszystkie dostępne teksty:

Obrazek

A po wciśnięciu przycisku z numerem Hasha, powróci tylko pierwotny tekst główny.

Obrazek

Dzieje się tak, ponieważ zapamiętywany jest tylko ten główny tekst oryginalny, przed podmianą tłumaczenia.
Opcje wyświetlane śa w trochę innych obiektach i wymagałoby to zapamiętania nie tylko tekstu oryginalnego, ale i pozycji na liście opcji. Jest to do zrobienia, ale... W wersji 10.0 dodatku całkowicie zmieniono sposób wyświetlania tekstów gossip. Są one wyświetlane w obiektach, że tak je nazwę, ENUMERYCZNYCH. Opcje także w tych samych.

Obrazek

I niestety nie znalazłem sposobu, aby wyszukać nazwy tych obiektów (zmieniające się oznaczenia literowo-cyfrowe).
Zwykle można je wyszukać używając funkcji EnumerateActive() tylko trzeba ją użyć na obiekcie zewnętrznym, a nie wiem jakim. Pętla wyszukująca jest postaci:
for greetingText in GossipFrame.GreetingPanel.ScrollBox.ScrollTarget.XXXFramePool:EnumerateActive() do
tylko co winno być w miejsce XXX ? Pytałem na różnych forach, ale jak na razie nikt nie zna odpowiedzi.
Tak więc na razie w nowej wersji patcha tłumaczenia tekstu głównego gossip będzie przedstawiane w dodatkowym oknie obok, ale nie będzie już tłumaczeń Opcji.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Może przy którymś patchu się uda.

O, "przypadkiem" trafiłem na Discorda twórców addonów, a że Google odesłało mnie do jednego z twoich postów, to zapytałem tam, czy ktoś nie zna odpowiedzi.

Odpowiedź 1:

GossipFrame.GreetingPanel.ScrollBox:GetDataProvider():Find(1).text

Odpowiedź 2:

local function OnGossipElementInitialized(frame, elementData)
if elementData.buttonType == GOSSIP_BUTTON_TYPE_TITLE then
frame.GreetingText:SetText("Boo!")
end
end

ScrollUtil.AddInitializedFrameCallback(GossipFrame.GreetingPanel.ScrollBox, OnGossipElementInitialized)

Na programowaniu się prawie nie znam, ale widać, że tam są rozgarnięci ludzie, więc jak to nie zadziała, może wymyślą coś innego.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Tym razem trochę inny problem: chciałem potłumaczyć trochę wgranych ostatnio Gossip, bo jestem na bieżąco z tym contentem, tylko że na platformie nie działa filtr Gossip dla nowej numeracji krain (przy starej działa). Prawidłowo pokazuje się liczba Gossip z krainy, ale po kliknięciu w dowolną krainę lista Nazw NPC dalej zawiera wszystkie pozycje.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

OK, filtr dla nowej numeracji powinien już działać.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

Dzięku Erdzio, odpowiedź 2 pięknie daje nam dostęp do obiektu głównego tekstu gossip.
Jeszcze pozostaje dostęp do obiektów z sekcji Options. Muszę się osobiście ich podpytać.
ODPOWIEDZ