Problemy w dodatku Bubbles

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Kalinkus »

Jeśli napotkałeś na problem z addonem Bubbles, proszę o opisanie go w tym temacie i jeśli to możliwe wklejenie zdjęcia jak wygląda błąd. Jeśli natomiast został wyświetlony błąd LUA, proszę o wklejenie jego treści.
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Kalinkus »

tak wygląda błąd
Załączniki
WoWScrnShot_122620_230608.jpg
WoWScrnShot_122620_230608.jpg (295.14 KiB) Przejrzano 4864 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Platine »

Tak, zauważyłem, czasami tak wygląda tekst dymku, pomimo, że w dodatku po wpisaniu polskiego tłumaczenia wykonuję komendę przeskalowania wielkości dymku do zmienionej wielkości tekstu (region:SetWidth).
Może coś w tej 9-tce nie ustawia się poprawnie. Wyłączę to skalowanie i zobaczymy jak działa.
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Pikownia »

Sporadycznie problem występował też w BfA, także wydaje mi się, że to nie jest kwestia 9.
Mat99
Posty: 3
Frakcja: Przymierze
Rasa: Worgen
Klasa: Warrior
BattleTag: Matelko

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Mat99 »

Hej, Mój problem wygląda następująco; Po pobraniu dodatku bubbles w wersji Classic TBC 2.5.1 i uruchomieniu gry normalnie pokazuje go w zakładce addons na ekranie wyboru postaci, po wejściu do gry pokazuje go również w ustawieniach interfejsu jako włączony, właściwie wszystkie jego ustawienia są włączone na domyślne ale nie tłumaczy dymków w grze, widać przetłumaczony tekst tylko na czacie.
WoWScrnShot_072422_160920.jpg
WoWScrnShot_072422_160920.jpg (709.29 KiB) Przejrzano 2750 razy
WoWScrnShot_072422_160938.jpg
WoWScrnShot_072422_160938.jpg (653.22 KiB) Przejrzano 2750 razy
WoWScrnShot_072422_161306.jpg
WoWScrnShot_072422_161306.jpg (630.29 KiB) Przejrzano 2750 razy
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Borygo »

Mat99 pisze: 24 lip 2022, 21:08 Hej, Mój problem...
Hej, masz to tylko w tej lokacji, czy wszędzie?

Pytam z ciekawości bo coś podobnego mamy na Retail z pojedynczymi dymkami, a tu pomóc może tylko Platine.
Mat99
Posty: 3
Frakcja: Przymierze
Rasa: Worgen
Klasa: Warrior
BattleTag: Matelko

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Mat99 »

Borygo pisze: 25 lip 2022, 9:41
Mat99 pisze: 24 lip 2022, 21:08 Hej, Mój problem...
Hej, masz to tylko w tej lokacji, czy wszędzie?

Pytam z ciekawości bo coś podobnego mamy na Retail z pojedynczymi dymkami, a tu pomóc może tylko Platine.

Wiesz co, w tej chwili jestem na azuremyst island, stworzyłem sobie nową postać w kompletnie innej lokacji, żeby sprawdzić czy rzeczywiście może być tak jak mówisz ale ta sama sytuacja z człowiekiem w Elwynn Forest
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Platine »

Witajcie. Nie za bardzo mogę pomóc, bo nie mam aktywnego abonamentu i nie wejdę do gry z TBC Classic.
Za wyświetlenie samego przetłumaczonego dymku odpowiada w dodatku funkcja BB_bubblizeText()
Przeszukuje ona object WorldFrame w poszukiwaniu aktualnie wyświetlonych dymków.
Może trzeba w najnowszym patchu 20504 użyć innej metody, jaką stosuję w dodatku w wersji 90205 ?
Jak pisałem na początku, nie jestem w stanie tego sprawdzić w grze, ale mogę przygotować ten dodatek z tą inną metodą. Proszę zatem o sprawdzenie czy ta wersja dodatku Bubbles zadziała w TBC:

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -07-30.zip
Mat99
Posty: 3
Frakcja: Przymierze
Rasa: Worgen
Klasa: Warrior
BattleTag: Matelko

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Mat99 »

Platine pisze: 29 lip 2022, 19:02 Witajcie. Nie za bardzo mogę pomóc, bo nie mam aktywnego abonamentu i nie wejdę do gry z TBC Classic.
Za wyświetlenie samego przetłumaczonego dymku odpowiada w dodatku funkcja BB_bubblizeText()
Przeszukuje ona object WorldFrame w poszukiwaniu aktualnie wyświetlonych dymków.
Może trzeba w najnowszym patchu 20504 użyć innej metody, jaką stosuję w dodatku w wersji 90205 ?
Jak pisałem na początku, nie jestem w stanie tego sprawdzić w grze, ale mogę przygotować ten dodatek z tą inną metodą. Proszę zatem o sprawdzenie czy ta wersja dodatku Bubbles zadziała w TBC:

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -07-30.zip
Problem rozwiązany, po pobraniu tej wersji musiałem tylko ściągnąć dodatkowo aktualną bazę tłumaczeń i wszystko działa jak należy, dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Bubbles

Post autor: Erdzio »

Nie jestem pewien czy to w dymkach czy może podzespół cinematików za to odpowiada, ale napisy w przerywnikach filmowych robionych na silniku gry nie czytają komend % (np. %s). Wychodzą potworki typu: "x mówi: %s jęczy i charczy."
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
ODPOWIEDZ