Problemy w dodatku Quests

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

Jeśli napotkałeś na problem z addonem Quests, proszę o opisanie go w tym temacie i jeśli to możliwe wklejenie zdjęcia jak wygląda błąd. Jeśli natomiast został wyświetlony błąd LUA, proszę o wklejenie jego treści.
Prosimy też przedstawić numer wersji dodatku (datę zmian) - najlepiej kopiując pierwszą linijkę z pliku WoWpoPolsku_Quests.lua która wygląda np. tak:
-- Addon: WoWpoPolsku_Quests (wersja: 9.06) 2021.01.12
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Znalazłem mały błąd w pracy, który jakoś specjalnie nie wpływa na pracę, ale wygląda zabawnie, jak się wie, o co chodzi.

Gossipowe opcje "wyboru", jeśli są przetłumaczone, mylą się addonowi z tytułami questów i zamiast podmieniać je, podmienia tytuł pierwszego questu. Zapomniałem zrobić screena (jak natrafię, podeślę), ale dla zobrazowania:

<Jakiśtam tekst powitania>
Quest 1 - zamieniony tytuł na tłumaczenie pierwszej opcji wyboru
Quest 2 - angielska nazwa questu
<Opcja wyboru.> - akurat pojawiało się w Ardenweald, z pytaniem "who are you?"

Wyleciało mi tylko, czy tekst opcji też jest podmieniany czy tłumaczenie całkiem przechodzi ^^;

Jeśli dobrze pamiętam, opcje wyboru miały szukać "pierwszej oskryptowanej linijki w okienku questa" i pewnie dlatego addon się potyka.

Edit: dobra, mam!

Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

Chyba wiem w czym jest problem.
W dodatku w tych dodatkowych linijkach sprawdzam dodatkowo czy jest to linijka 'gossip':
if ( gossipInfoTable.type == "gossip" ) then
ale diabeł tkwi w szczegółach - tabela gossipInfoTable indeksowana jest od 0, a ja przyjąłem od 1.
I dlatego druga pozycja jest typu 'gossip', ale wpisana została do pozycji pierwszej.

Proszę sprawdzić poprawkę z paczki 2020-12-16:
https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -12-16.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

► Pokaż Spoiler
Wyskoczyło na pierwszym lepszym NPC, u góry zwykły tekst gossip (żadnych questów), u dołu gossip "opcja wyboru".

Pojawiło się przy kolejnym:

Obrazek

Sytuacja ma miejsce (jak na razie) tylko w przypadku, kiedy jest tekst gossip i opcja wyboru, jak jest sam zwykły gossip nic się nie dzieje.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

OK, czyli indeksowanie tablicy gossipInfoTable było prawidłowe, tylko problem pojawiał się, gdy w Opcjach pojawiały się pozycje questowe. Nie za bardzo mogę trafić w grze na sytuację, gdzie są pozycje questowe oraz pozycje opisowe.

Obrazek Obrazek

Wykorzystam zmienne określające ile jest wyświetlanych opcji questowych i odpowiednio przesunę indeks tablicy.
Poprawiony dodatek z datą 2020-12-16

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -12-16.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Chyba przykład idealny się trafił, bo jest gossip zwykły, quest i opcja wyboru.
Obrazek
► Pokaż Spoiler
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

OK, kolejne podejście. Spróbuj teraz.

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -12-16.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Przetłumaczyłem i wgrałem w addon najnowszą bazę gossip (z gossipami tego NPC).

Wszystko działa, jak natrafię na opcję dialogową z dodatkowymi questami dam znać, czy coś szwankuje.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

nie wiem ale mnie to zaskoczyło chyba nie powinno to tak wyglądać jak widzicie jest zaznaczony początek zadania a pisze czy" chciałbyś wyleczyć swoje zwierzęta " tak jest jak klikamy na zadanie napisane
Załączniki
WoWScrnShot_122820_150526.jpg
WoWScrnShot_122820_150526.jpg (323.77 KiB) Przejrzano 8627 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Już naprawione, tylko zaktualizować musi Platine wersję. Nie natknąłem się na żadne błędy jak grałem, więc chyba wszystko jest z nią git.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
ODPOWIEDZ