Wersja dodatków pod CLASSIC

Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Pikownia pisze: 12 sie 2019, 8:18 Gary wspominał o bazie dymków pod classic'a. O ile się nie mylę, w przypadku dymków nie ma konieczności robienia 2 różnych baz. Można spokojnie działać w classicu na tej wersji co mamy, a brakujące dymki się doda i potłumaczy. Nadmiarowe dymki nieistniejących w classicu npc'ów nie przeszkadzają, poza powiększaniem pliku z bazą dymków :D. Poza tym tłumacząc dymki w aktualnej bazie spotkałem takie, które wypowiadają npc podczas zadań, które zostały usunięte w cata. Więc całkiem możliwe że aktualna baza dymków do classica będzie ok.
Też mi się wydaje, że nie ma potrzeby robienia kolejnej bazy, poza tym w Classic wydaje mi się, ze jest bardzo mało dymków.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Borygo pisze: 11 sie 2019, 23:25 Mam taką propozycję, wowhead przygotował specjalna stronę tylko dla classic

https://classic.wowhead.com/quests

Wydaje mi się, że w niej będą zawarte wszystkie zadania. Platin, jeśli twój program do zczytywania bazy by działał na tej stronie, to przygotował bym pełna bazę wraz z podziałem na krainy.

Po przygotowaniu takiej świeżej bazy, mogli byśmy ją porównać z bazami które posiadamy (czyli tą co ja znalazłem, następnie z globala i jak coś jeszcze mamy to i taką) i wyodrębnić z nich te zadania które się pokrywają.

Pozostałe brakujące zadanie byśmy do tłumaczyli.


Edit:
Orina podpowiada mi, że ta baza co dałem by wystarczyła jeśli sprawdzanie odbywało by się ręcznie, chyba, że porównanie tekstów mógł by wykonać jakiś program.

Tak to sobie wyobrażam:
Do świeżej baza z classic.wowhead.com jest porównywany angielski tekst z bazy którą posiadamy, jeśli teksty się zgadzają, w tedy program sprawdza, czy zadanie ma tłumaczenie. Jeśli ma,to zostaje dodane jako przetłumaczone do sprawdzenia, jeśli niema tłumaczenia to zostaje obaczone do tłumaczenia.
Ale to wszystko mamy już gotowe. Baza angielska Classic jest u nas dobra.
I program porównujący teksty angielskie z wersji Classic i Global też jest.
Połowa zadań jest niezmieniona i tłumaczenia do nich są już automatycznie przeniesione do bazy tłumaczeń Classic.
Pozostaje przejrzeć drugą połowę i lekko ją popoprawiać. I będzie OK.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Borygo pisze: 12 sie 2019, 10:21
Pikownia pisze: 12 sie 2019, 8:18 Gary wspominał o bazie dymków pod classic'a. O ile się nie mylę, w przypadku dymków nie ma konieczności robienia 2 różnych baz. Można spokojnie działać w classicu na tej wersji co mamy, a brakujące dymki się doda i potłumaczy. Nadmiarowe dymki nieistniejących w classicu npc'ów nie przeszkadzają, poza powiększaniem pliku z bazą dymków :D. Poza tym tłumacząc dymki w aktualnej bazie spotkałem takie, które wypowiadają npc podczas zadań, które zostały usunięte w cata. Więc całkiem możliwe że aktualna baza dymków do classica będzie ok.
Też mi się wydaje, że nie ma potrzeby robienia kolejnej bazy, poza tym w Classic wydaje mi się, ze jest bardzo mało dymków.
Jak sprawdzałem dodatek Bubbles w Classicu, to w zasadzie żadnych zmian w dodatku nie musiałem robić. Wystartował od razy i o dziwo, pokazywał mi polskie dymki, czyli część tłumaczeń już mamy w bazie. A resztę doładuje się z plików zapisanych podczas gry.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

No to wspaniale, w takim razie :D

Już ogłaszam, ze mamy Bubbles pod Classic.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Borygo pisze: 09 sie 2019, 21:33
Poniżej baza wyciągnięta z tamtego addonu:
Po ściągnięciu jest to w miarę nowy plik:
QTR_base = "20200"; -- version
QTR_date = "2019-08-07"; -- date of creation base

Z mojego archiwum, najwcześniejszą bazę mam z 9 sierpnia 2017 - 5335 tłumaczeń.
Mogę to dodatkowo wyświetlać przy sprawdzaniu tłumaczeń.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Platine pisze: 12 sie 2019, 22:25
Z mojego archiwum, najwcześniejszą bazę mam z 9 sierpnia 2017 - 5335 tłumaczeń.
Mogę to dodatkowo wyświetlać przy sprawdzaniu tłumaczeń.

Myślę, że to też ułatwiłoby sprawdzanie, czy możesz ją załadować w takim razie? :)
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Zaczęłam sprawdzać zadania, na razie przejrzałam Mulgore (lecę krainami jak zawsze, następnie klasami, profesjami itd), wszystko działa poprawnie i powiem szczerze, że nie sądziłam, że wowhead ma takie braki w końcówkach zadań. Szczęście, że my wszystko mamy. Dziękuję za dodane wszystkich opcji, to bardzo ułatwia sprawę i za listę nieprzetłumaczonych zadań :D
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Orina pisze: 13 sie 2019, 9:29
Platine pisze: 12 sie 2019, 22:25
Z mojego archiwum, najwcześniejszą bazę mam z 9 sierpnia 2017 - 5335 tłumaczeń.
Mogę to dodatkowo wyświetlać przy sprawdzaniu tłumaczeń.
Myślę, że to też ułatwiłoby sprawdzanie, czy możesz ją załadować w takim razie? :)
Lista tłumaczeń archiwalnych wyświetlana jest na końcu strony.
Podczas edycji są aktywne przyciski kopiujące tekst do odpowiednich pól edycji.
Zablokowany