Wersja dodatków pod CLASSIC

Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Dobrze, w takim razie weźmy na tapetę zadanie pierwsze na liście czyli ID 2


Oba teksty na naszej platformie sprawdzającej mają ten sam tekst. Jest to tekst z vanilli. Pokataklizmowa i tym samym globalna wersja tego zadania różni się progressem i zakończeniem.

Classic: https://classic.wowhead.com/quest=2/sharptalons-claw

Global: https://www.wowhead.com/quest=2/sharptalons-claw

Moje pytanie jest takie, jak została sprawdzona zgodność tekstów. I skąd pochodzi baza, czy jest to baza danych nie modyfikowana przeze mnie w jakikolwiek sposób? Bo zadanie ID 2 jest zmoderowane w głownej bazie na której pracuje już pod zadanie post-cata.

Dodatkowo, chciałabym zmoderować zadania pod nowe kody oznaczające płeć gracza, klasę i rasę z odpowiednią odmianą. Jeżeli zadanie jest już zatwierdzone jako dobre, w jaki sposób bym mogła to zrobić?
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Buber777 »

Ja w zasadzie mam kilkanaście questów stricte vanilliowych przetłumaczonych przez Shaulę, raczej do WOTLK sie nie zmieniły. Niestety tylko Ally
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Orina pisze: 10 sie 2019, 20:56 Moje pytanie jest takie, jak została sprawdzona zgodność tekstów. I skąd pochodzi baza, czy jest to baza danych nie modyfikowana przeze mnie w jakikolwiek sposób? Bo zadanie ID 2 jest zmoderowane w głownej bazie na której pracuje już pod zadanie post-cata.
Miałem kiedyś dostęp do czystej bazy Vanilli i stąd są te dane.
Dodatkowo, dodatek w Classic zapisuje sobie oryginalny tekst i jeśli coś tu brakuje, to doda.
Ale na razie nie będzie poprawiać, jeśli coś nie zgadza się.

Po południu przygotuję wyświetlanie sprawdzonych tłumaczeń w Classic oraz dam moderatorom możliwość poprawek (czyli np. uzupełnienie o kody YOUR_GENDER)

P.S. W dodatku dla Classic jest na razie baza tłumaczeń z GLOBALa (dopóki nie przygotuję zrzutu tłumaczeń z Classic)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Platine pisze: 11 sie 2019, 11:36 P.S. W dodatku dla Classic jest na razie baza tłumaczeń z GLOBALa (dopóki nie przygotuję zrzutu tłumaczeń z Classic)
Ten plik co podesłałem, powinien mieć sporą część zadań z classic przetłumaczonych.

Buber777 pisze: 10 sie 2019, 21:27 Ja w zasadzie mam kilkanaście questów stricte vanilliowych przetłumaczonych przez Shaulę, raczej do WOTLK sie nie zmieniły. Niestety tylko Ally
W sumie zapomniałem, że Shaula tłumaczyła trochę zadań specjalnie, dla ciebie. czy pomiatasz ile z tych zadań, było pod wanille? Może jeśli ich trochę było, to mogli byśmy z twojej bazy skorzystać, jeśli tylko baza jest z przed Cata.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Platine pisze: 11 sie 2019, 11:36 Miałem kiedyś dostęp do czystej bazy Vanilli i stąd są te dane.
Dodatkowo, dodatek w Classic zapisuje sobie oryginalny tekst i jeśli coś tu brakuje, to doda.
Ale na razie nie będzie poprawiać, jeśli coś nie zgadza się.

Po południu przygotuję wyświetlanie sprawdzonych tłumaczeń w Classic oraz dam moderatorom możliwość poprawek (czyli np. uzupełnienie o kody YOUR_GENDER)

P.S. W dodatku dla Classic jest na razie baza tłumaczeń z GLOBALa (dopóki nie przygotuję zrzutu tłumaczeń z Classic)
O, w sumie, jak dobrze będzie działać taka moderacja to mi wystarczy. Jak dobrze pójdzie to już w moje trzydniowe wolne (wtorek, środa i czwartek) bym zaczęła sprawdzanie i moderację :)
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
Administrator
Gary
Posty: 200
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Gary#2402

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Gary »

Jak chcecie mogę wam wgrać bazę ang questow + gossip z prv serwerów Vanilli. Może się wam przyda dajcie znać. Możliwe ze bubbles tez będzie.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Buber777 »

@Borygo - grałem na privie WOTLK wiec wszystkie są przed Cata. Niestety nie mam pliku z gry w ktorym zmieniłem treści zadań. Ouesty mam w wiadomościach, mogę podesłać , jedynym plusem jest przetłumaczoma zawartosć.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Coś nie podobają mi się te "sprawdzone" tłumaczenia do wersji Classic.
Część jest OK, ale niektóre troszkę odbiegają od oryginału.

Te tłumaczenia, które Borygo wydzielił ze starej wersji dodatku, też nie są idealne.

Co robimy? Zerujemy całą bazę tłumaczeń do Classic i na nowo sprawdzamy, porównując teksty angielskie i gotowe tłumaczenia z wersji GLOBAL, czy też zerujemy i wczytujemy stare tłumaczenia?
Jeszcze muszę ustawić jakąś flagę "gwiazdkę" dla sprawdzonych tłumaczeń, aby już do nich nie wracać.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Mam taką propozycję, wowhead przygotował specjalna stronę tylko dla classic

https://classic.wowhead.com/quests

Wydaje mi się, że w niej będą zawarte wszystkie zadania. Platin, jeśli twój program do zczytywania bazy by działał na tej stronie, to przygotował bym pełna bazę wraz z podziałem na krainy.

Po przygotowaniu takiej świeżej bazy, mogli byśmy ją porównać z bazami które posiadamy (czyli tą co ja znalazłem, następnie z globala i jak coś jeszcze mamy to i taką) i wyodrębnić z nich te zadania które się pokrywają.

Pozostałe brakujące zadanie byśmy do tłumaczyli.


Edit:
Orina podpowiada mi, że ta baza co dałem by wystarczyła jeśli sprawdzanie odbywało by się ręcznie, chyba, że porównanie tekstów mógł by wykonać jakiś program.

Tak to sobie wyobrażam:
Do świeżej baza z classic.wowhead.com jest porównywany angielski tekst z bazy którą posiadamy, jeśli teksty się zgadzają, w tedy program sprawdza, czy zadanie ma tłumaczenie. Jeśli ma,to zostaje dodane jako przetłumaczone do sprawdzenia, jeśli niema tłumaczenia to zostaje obaczone do tłumaczenia.
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Pikownia »

Gary wspominał o bazie dymków pod classic'a. O ile się nie mylę, w przypadku dymków nie ma konieczności robienia 2 różnych baz. Można spokojnie działać w classicu na tej wersji co mamy, a brakujące dymki się doda i potłumaczy. Nadmiarowe dymki nieistniejących w classicu npc'ów nie przeszkadzają, poza powiększaniem pliku z bazą dymków :D. Poza tym tłumacząc dymki w aktualnej bazie spotkałem takie, które wypowiadają npc podczas zadań, które zostały usunięte w cata. Więc całkiem możliwe że aktualna baza dymków do classica będzie ok.
Zablokowany