Zagadywanie NPC

Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

Pikownia pisze: 26 maja 2019, 19:20
Postaram się taką przy okazji znaleźć i ci podrzucić. Domyślam się, że najlepiej by było gdyby było to gdzieś na startowym terenie.
Zamawiam Gilneas! :mrgreen: :mrgreen:
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

Borygo pisze: 26 maja 2019, 11:49 Tak!

Spora część historii zadań znajduje się w tych wypowiedzieć.
Właśnie teraz o tym pomyślałem (chociaż Platine i tak ma mnie już dość XD), że żeby WSZYSTKO wyglądało cacy, to będzie trzeba ogarnąć niedługo platformę z książkami - nwm czy będzie tego dużo, ale pewnie będą jakieś odniesienia do pism typu "Widzisz księgę, którą ci dałam? Przepowiednia w niej zawarta mówi o [cytat z książki]. Patrząc w szerszej perspektywie, trzeba o tym pamiętać. Jeśli chodzi o mnie, najważniejsza jest wyszukiwarka słów (jak w moderacji), no i przydałoby się jakoś z sensem pilnować tłumaczeń książek, gdyby jakiś nowicjusz chciał się przyłączyć do tłumaczeń i sugerowałby się tłumaczeniem spoza skontrolowanych.

Także ode mnie taka idea, chyba że ktoś wpadnie na jeszcze jakiś pomysł, o ile to co piszę ma sens (na nawiązania do tekstu natknąłem się raz w tłumaczeniu Pandarii, Brewgarden). Gwiazdeczkę w sumie też można dać (pozdro dla kumatych :P ), albo zrobić w sb mocne postanowienie że przed akceptacją wszystko się sprawdzi 2 razy (rymy, sylaby, etc. np. w pieśniach o loa)
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

Znajomi do zbierania zaprzęgnięci, Platine wymęczony na 1000%, teraz tylko czekać na refundację, mięso na talerz i lecimy nieprzetłumaczone do czysta :D
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Platine »

Z książkami Erdzio musimy jeszcze troszeczkę poczekać. Za dużo pracy było ostatnio z poprawkami w narzędziach dymków i tekstów NPC. Ale już niedługo znów ruszymy z książkami...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

*A propos lecenia nieprzetłumaczonych do czysta, chyba trzeba poprawić filtr nieprzetłumaczonych, bo nie wyświetla NPC jeżeli coś zostało już przetłumaczone (np. 1 PL i 4 EN, a postać niepokazana), a przynajmniej tak pamiętam jak szukałem kogoś z Mechagonu.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Platine »

Z tymi krainami trzeba być ostrożnym. Robiłem ostatnio czyszczenie duplikatów Hashy i dana wypowiedź, jak występowała u wielu NPC ta sama, to teraz została tylko u jednego z nich. Na pewno filtry działają poprawnie na listę NPC. Natomiast na krainę... niby to sprawdzałem. Ale może są jakieś błędy przypisania danego NPC do danej krainy, albo taka nama nazwa NPC występuje w kilku lokalizacjach.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

Nie doprecyzowalem, filtru krainy nie używałem tylko lecialem z "nieprzetlumaczone" z lista napisana przez Boryga i któregoś noc mi schowalo. Podobna sytuacja jest z Arcanist Alec (2 wypowiedzi, pierwsza przetłumaczona i druga nie) i jego tez chowa przy zaznaczeniu nieprzetlumaczonych. Jeżeli jest jakiś błąd a ja nie najdalej się grzybków, to stawiam na 2 opcje: Filtr nie uwzględnia nowych gossipow tj. Jeżeli jest 1 i zostanie przetlumaczony, a następnie dodana nowa wypowiedź NPC to jest ona pomijana i nie ma statusu nieprzetlumaczonej, albo jeżeli z rozwijanej gossip z numerem 1 jest przetlumaczony, kolejne - nawet jeśli noeprzetlimaczone- nie sa brane pod uwagę.
W przypadku Aleca sa chyba te same wypowiedzi, ale sytuacja z poprzedniego tekstu miała 2 różne. Jak by poszperać znalazłby pewnie jeszcze jakieś przypadki, ale busem jadę i trochę ciężko pisać ^^;
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Platine »

Arcanist Alec ma w bazie tylko 1 wypowiedź.
Może druga wyskoczyła z bazy, jak robiłem porządki z duplikatami.

Ale patrzę na innych NPC z kilkoma tekstami i np. Allari the Souleater ma 2 - jedną przetłumaczoną [297680631], drugą nie [3970077770]. Jak włączam filtr "tylko przetłumaczone" to pokazuje mi oba teksty, jak włączam filtr "tylko nieprzetłumaczone" to nie pokazuje mi wcale tego NPC.
Rzeczywiście jest coś nie tak - postaram się to naprawić...

EDIT - gotowe.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Erdzio »

Platine pisze: 29 cze 2019, 18:28 Rzeczywiście jest coś nie tak - postaram się to naprawić...
To jeszcze żebyś nie musiał potem się dowracać, zacytuję siebie (bo nwm czy widziałeś)
Erdzio pisze: 27 cze 2019, 20:52 Wszystkie już zrobione, po trafieniu na Gazola w Przetłumaczonych jestem już prawie pewny, że filtr "zapomina" o hasłach dodanych do NPC, który został już przetłumaczony. +nie jestem pewien, ale możliwe, że gossip, który został już przetłumaczony, zostaje dodany raz jeszcze po jego wyświetleniu (Grand Admiral Jes-Tereth, Lily Bopip, Nevin Tideheart). Może to być ogólny błąd w dodatku albo pojedyncze przypadki, ale lepiej, żeby @Platine się temu przyjrzał. (ewentualnie chodzi o autouzupełnianie, o którym mi pisałeś)
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Zagadywanie NPC

Post autor: Platine »

Tak, teraz widzę, do bazy EN dodawany jest tekst PL.
Tylko kiedy to się dzieje... ?
Czy to nie wchodzi do bazy poprzez plik z gry?
Zablokowany