Problem z pandarią

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie questów (misji)
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Witam, wróciłem do wowa po latach i znalazłem wasz addon, wszystko zrobiłem według instrukcji, posiadam wszystko oprócz najnowszego dodatku shadowlands, zrobiłem początek misji w Alliance na Kul Tiras z waszym addonem i wszystko super grało dopóki nie przeszedłem na pandarię, mianowicie chodzi o to, jak rozpoczynam questy lub je kończę to rozmowa z npc jest nieprzetłumaczona sama w sobie, chodzi mi o okienko rozmowy z owymi npc. Natomiast sam quest jest przetłumaczony, ale w quest trackerze. Poniżej załączam zdjęcia z przykładem jednego z questów. Wszystkie questy które wykonałem na pandarii miały ten sam problem.

https://ibb.co/80ztryS - rozmowa z npc po angielsku

https://ibb.co/cQWrHXL - przetłumaczone w quest trackerze

Oczywiście da się tak grać, mój angielski nie jest najgorszy i większość rozumiem, po prostu jest wygodniej czytać już przy samej rozmowie z npc niż ślepo akceptować każdy quest i potem go po Polsku w quest trackerze czytać, mam najnowszy patch addonu zaaktualizowany przez curseforge-a jbc.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problem z pandarią

Post autor: Kalinkus »

napisz jaśniej bo nie obczajam o co ci chodzi
Gloria Victis
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Tłumaczenie jest wrzucone tylko w quest tracker a nie w okienko rozmowy z npc, chyba jaśniej się nie da :D
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

SunVVukong pisze: 02 sty 2021, 20:05 Tłumaczenie jest wrzucone tylko w quest tracker a nie w okienko rozmowy z npc, chyba jaśniej się nie da :D
Siema, właśnie altem skoczyłem do Pandarii i sprawdziłem kilka zadań i u mnie działa wszyto dobrze.
Z tego co pisałeś wcześniej to addon działał normalnie, ale mimo wszystko pozwolisz że zadam ci kilka standardowych pytać:

1. skąd pobrałeś addon? (nasze forum, curse, itp.)
2. dokładnie jaką wersję pobrałeś addonu
3. grasz na serwerze Blizzarda, czy Priv?

Te pytania mogą pozwolić namierzyć problem, lub nakierować na inne pytania.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problem z pandarią

Post autor: Kalinkus »

tu na górze masz wersje addonu powiedz jak masz ty i pod jaką wersje ty grasz to jest z wersji glob czyli sadowlad
Załączniki
WoWScrnShot_010221_214343.jpg
WoWScrnShot_010221_214343.jpg (37.47 KiB) Przejrzano 6005 razy
Gloria Victis
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Tutaj macie screen z addonu https://ibb.co/FX9fJYB
Na początku pobrałem dodatek z waszej strony z zakładki pobierz addon, pobrałem wersje dodatku 9.05 GOSSIP z Shadowlands. Addon działał normalnie do Kul Tiras, tam skończyłem questline na 16 poziomie bodajże i zacząłem storyline Pandarii z Adventurer Guide u npc który "przeniósł mnie w czasie" w którym odbywał się dodatek Mist of Pandaria. To tam zaczęły się problemy z brakiem tłumaczenia rozmów z npc. Gram na serwerze blizzarda. Nie posiadam dodatku Shadowland wykupionego jedynie. Możliwe, że tu jest problem ponieważ wersja gry moja to 9.0.2 (36949) a wersja addonu jest 9.0.5?
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Zapomniałem dodać, że dla pewności czy wszystko mam zaaktualizowane pobrałem również najnowsze aktualizacje z CurseForga
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

Widzę że addon masz odpowiedni do wersji patcha.

Tak jak pisałeś wersja gry to 9.0.2 czyli aktualna na serwerach Blizzarda, natomiast wersja dodatku 9.05 to to nasze oznaczenie wersji addonu, który też jest najnowszy.

To kolejne pytanie, czy przy wszystkich zadaniach ten błąd występuje?
Mam namyśli wszystkie zadania z dodatku MoP, czyli znajdujące się na Pandarji, czy na co niektórych?

Dodatkowa prośba, byś włączył wyświetlanie błędów lua i pozwiedzał czy jakieś się pojawiają i jakie

w czacie wpisz

Kod: Zaznacz cały

/console ScriptErrors 1
by wyłączyć pokazywanie błędów lua wpisz

Kod: Zaznacz cały

/console ScriptErrors 0
Dodatkowo, widzę że zadania z Pandarii są przed moderacją w grze, więc możesz częściej spotykać błędy w tekście, ale to niema nic wspólnego z błędami na jakie ty natrafiłeś, piszę tak w razie czego :D
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Tak, każde zadanie jest przetłumaczone w quest trackerze tylko, przy rozmowie z npc jest wszystko po ang.
Wpisałem to w konsolę i pomimo zrobienia kilku questów nic się nie pojawiło na chacie, spróbuję usunąć addony i zainstalować je na nowo z curseforge-a, może to coś pomoże.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

Ok, to czekam na info czy coś się zmieniło.
Zablokowany