Problem z pandarią

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie questów (misji)
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Znalazłem problem, otóż nie wiedzieć czemu addon przestał mi tłumaczyć automatycznie całość. Poniżej podaje przykłady

przykład 1: po kliknięciu w questa u NPC przetłumaczone są tylko "nagrody i cele zadania", aby mieć przetłumaczone zadanie trzeba kliknąć 2x na przycisk zaznaczony na czerwono. Załączam link poniżej do zdjęcia

---> https://ibb.co/TYPHyqV

przykład 2: tutaj po 2krotnym kliknięciu na przycisk wszystko jest jak należy

---> https://ibb.co/Xp7p8Lh

To by było na tyle jeśli chodzi o te które da się przetłumaczyć tym przyciskiem, otóż zdarzyło mi się kilkukrotnie, gdzie owy "czerwony przycisk miałem na szaro pod nazwą przykładowo QuestID:EN343333377, gdzie jak sprawdzałem na waszej stronie to był przetłumaczony po tytule, jeśli znajdę taki quest to zrobię screena i podrzucę, trochę głupio wyszło, że wystarczy kliknąć na "questID", trochę mi to zajęło zanim się połapałem :D. Jednak dziwne jest, że do Pandalarii miałem za każdym razem questy przetłumaczone.
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Znalazłem dosyć szybko, poniżej w linku zobaczyć brak ID questa i przetłumaczone tylko "nagrody", kliknięcie na "questID" powoduje zmiane tłumaczenia tylko i wyłącznie napisu "nagrody" a treść questa pozostaje po angielsku bez zmian.
Kolejne kilka questów również ten sam problem, sprawdzałem owe questy na zakładce "tłumaczenia" na waszej stronie i są przetłumaczone, już nie mam pomysłu co może być problemem.

---> https://ibb.co/cJx7CyL
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

Dobrze, że problem już udało się rozwiązać, w pewnym sensie. Dziwi mnie fakty ze po wciśnięciu przycisku

Kod: Zaznacz cały

Quest ID=9173 (PL)
końcówka nie zmienia się na

Kod: Zaznacz cały

(EN)


Jeśli chodzi o tłumaczenia nazw takich jak Cele zadania, Nagrody itp. to te tłumaczenia są oddzielne od tłumaczenia zadań i addon je zawsze tłumaczy bo te nazwy się nie zmieniają.

Co do błędu z wyświetlaniem

Kod: Zaznacz cały

Quest ID=?
wypadło mi z głowy co to powoduje, ale mam następująca radę:

Usuń całkowicie addon z folderów Interface, oraz WTF na wyłączonej grze.

Ścieżka do plików w WTF to:

Kod: Zaznacz cały

WOW/Wtf/Account/[nr serwera]/SavedVariables/
i noszą nazwy:
WoWpoPolsku_Quests.lua, WoWpoPolsku_Books.lua, WoWpoPolsku_Bubbles.lua i WoWpoPolsku_Movies.lua

Po tym jeszcze raz pobierz addony które cię interesuję z naszego forum, lub z Curseforge. Widzę ze urzywasz, addonu do Questów i Książek, proponuję jeszcze zainstalować Boobles, bo coraz więcej tekstów z samych zadań jest przenoszona do dymków.

Jak to wszystko zrobisz, to daj znać, czy coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z pandarią

Post autor: Platine »

Piszesz o Pandarii, czyli grasz na patchu 5.4.x ?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

Platine pisze: 03 sty 2021, 14:11 Piszesz o Pandarii, czyli grasz na patchu 5.4.x ?
Gra na 9.0.2 tylko robi zadania w Pandarii
Private | Scout
SunVVukong
Posty: 8
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Mnich

Re: Problem z pandarią

Post autor: SunVVukong »

Dzięki wielkie za pomoc Borygo, wygląda na to, że usunięcie plików WTF i addonu z interface rozwiązało problem, pobrałem na nowo addony z questforge-a. Zrobiłem z 10 questów i każdy od razu był przetłumaczony a nawet nie natknąłem się na żaden quest gdzie było "questID=?". Jeśli cokolwiek będzie nie tak to dam znać, ale narazie jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, że problem został rozwiązany, tymczasem idę się delektować fabułą.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z pandarią

Post autor: Borygo »

To fantastycznie :D miłej zabawy


Zamykam temat i za jakiś czas wyślę do archiwum.
Zablokowany