Strona 1 z 1

Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 01 lut 2018, 17:42
autor: Orina
Plik z POSTĘPAMI TŁUMACZENIA I MODERACJI poszczególnych krain.

Dokument dotyczący implementacji kodu YOUR_GENDER oznaczającego płeć gracza.


Kilka dodatkowych uwag:

- Moderacja skupia się na zadaniach z serwerów globalnych Blizzarda.

- Pierwszą moderację przeprowadza Platine, Shaula, Avensus, M@r!o sprawdzając ich poprawność językową i dodając questy z poczekalni do głównej bazy. Kolejno ja i Hlessi moderujemy questy z przetłumaczonych w całości krain, ujednolicając słownictwo i wyłapując jakieś dodatkowe błędy. W pliku znajduje się odpowiednia legenda do kolorków.

- Czasami możecie w krainie o statusie "przetłumaczona" znaleźć questy po angielsku. Addon do niedawna nie miał funkcji zapisywania do bazy danych zadań, które można od razu ukończyć po otworzeniu okienka z tekstem (zadanie ma od razu przycisk "complete quest" zamiast "accept"). Nie jest takich wiele, jednak czasem się zdarzają. Przykład: Przykładowy quest. Przykład: .

- mimo moderacji, czasem wkradają się nam błędy - moderatorów mamy niewielu, a ogólna ściana tekstu z zadań jest bardzo duża ;) Jeżeli widzicie jakieś błędy - literówki, zła płeć NPC (osoba dająca nam questa jest kobietą, a mówi o sobie w formie męskiej), dziwny szyk zdań itp - możecie dać nam znać. Wystarczy, że na stronie http://wowpopolsku.pl/questy, wbijecie numer ID questa, po jego wyszukaniu w prawym dolnym rogu znajdziecie przycisk "Zgłoś błąd w tłumaczeniu".

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 01 maja 2018, 13:26
autor: natis
mógłby ktoś zaktualizować plik z listą krain? jak wygląda szczególnie Cata

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 01 maja 2018, 13:32
autor: Orina
Plik jest aktualny.

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 01 maja 2018, 18:04
autor: natis
Post jest z lutego, a z pliku wynika że Cata w zasadzie nie jest przetłumaczone, tylko jedna kraina na zielono. A w informacji na początku kwietnia było, że w tym miesiącu skończony będzie ten dodatek

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 01 maja 2018, 18:23
autor: Orina
Do pliku jest dołączona legenda - wszystko prócz jednej z części Vashj'ir jest przetłumaczone. Przetłumaczone krainy są zaznaczone na czerwono albo podkreślone na grubo czerno. Krainy z cata po prostu nie są zmoderowane, zabieram się za to niedługo w maju, na urlopie ma nadzieję, że skończę ;)

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 26 sie 2018, 17:04
autor: Orina
Przed chwilą dodałam aktualizację dotyczącą przetłumaczenia zadań zaliczających się do osiągnięcia 'Ready for War' (kampania wojenna). Dodatkowo zmodyfikowałam legendę co do postępów moderacji, by była bardziej czytelna (czyli zamieniłam kolorek krain po 1. moderacji ;)

Re: Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

: 15 kwie 2019, 13:20
autor: Orina
Przeglądając dokument z postępem moderacji można odnieść wrażenie, że nic się w tym kierunku nie dzieje, ale nic bardziej mylnego :) Jakiś czas temu na facebooku opublikowaliśmy informację, że implementujemy nowy kod oznaczający płeć gracza. Mozolnie, ale skrupulatnie pracuję nad tym i w pierwszym poście w tym temacie dodałam dokument dotyczący postępów moderacyjnych w tym temacie.

Obecnie kod działa już w krainach 1-60 lvl, zadaniach światowych (World Events), w części zadań w dungeonach. Obecnie pracuję nad zadaniami z BfA, kolejno na tapetę idą krainy z Kataklizmu, Outland i Northrend.

Oczywiście serdecznie zapraszam do zgłaszania wszelkich błędów jakie napotkacie w tekstach podczas grania. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić, instrukcję znajdziecie pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/notes/wow-po-p ... 571986976/