Wersja dodatków pod CLASSIC

Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Miło mi poinformować, że jest już dostępna wersja dodatku QUESTS do Wow'a w wersji CLASSIC.
Testy wykonano na serwerze Blizzarda w czasie trwania tzw. Stress-Testów w dniach 8-9 sierpnia.
Dodatek pracuje stabilnie, wyświetlając tłumaczenia zadań podczas rozmowy z NPC oraz przeglądając QuestLog.
Nie przetestowano natomiast współpracy dodatku z innymi dodatkami jak Immersion, Storyline czy QuestGuru.
Wielkie dzięki dla naszego kolegi Borygo za udostępnienie swojego konta do testów.
Dodatek do pobrania w dziale Pobierz Addon.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Gratulacje :) za chwilę opublikuję info na fb.

A co do addonów Imersion itp. To na spokojnie jak classic wyjdzie, bo też nie wiadomo czy tamte addony stabilnie działają.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

To wspaniała wiadomość! Dziękuję za prace włożoną w przygotowanie addonu, teraz zostało doszlifowanie zadań, które mamy przetłumaczone pod nowe kody :D

Praca! Praca! :D

Mam tylko takie pytanie, czy dałbyś radę jeszcze wyłuskać z naszej bazy danych listę nieprzetłumaczonych zadań od ID 1 do maksymalnie 10 000? Interesuje mnie sprawdzenie jakiego typu zadania nie zostały jeszcze przełożone (profesje, klasy, czy coś innego) :)
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Już na FB jest post



Teraz sprawy techniczne, Przydało by się stworzyć oddzielną platformę do tłumaczenia Classic. Bo trzeba pamiętać, że w dodatku Cataclysm, prawie wszystkie krainy zostały przebudowana, część zadań została starych, a spora część została dodanych nowych i nie było by problemu, gdyby nie to że nowe zadania często są na starych ID.

Z tego co wiem, to już mamy chyba mechanizm do porównywania zadań i trzeba by było teraz stworzyć oddzielna bazę zadań dla Classic.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Borygo »

Oto mój pomysł na odbudowanie bazy dla Classic:


Ogarnąłem już poczęci temat z bazą tłumaczeń. Wyciągnąłem stara bazę z QuestTranslator 70200.04 PL (base 5209), jak dobrze pamiętamy z Orina, to po 29.07.17 przyłączyliśmy się do projektu, co oznacza że zadania z przed tego okresu były tłumaczone przez poprzednią ekipę.

Poniżej baza wyciągnięta z tamtego addonu:




Teraz mam do was prośbę, potrzebujemy by zadania z tej bazy zostały nadpisane na obecną bazę z retail (czyli obecnej wersji gry 8.2). Dzięki temu jeśli były jakieś braki zadań z Vanilli to zostaną uzupełnione, czyli zadania z Cataklism zostaną zastąpione zadaniami Classic`owymi.


Ostatnią rzeczą którą możną by było zrobić (chodź nie obowiązkowo) to usunięcie wszystkich zadań, które zostały dodane od Cataclism w zwyższ. Dzięki temu będziemy mieli bazę zawierającą zadania tylko z dodatków Vanilla, TBC i WoTLK. A pomyślałem o tym, bo Blizz zaznaczył, że jeśli Classic im wypali to w przyszłości mogą uruchomić także kolejne dodatki.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Popieram pomysł Borysa z przywróceniem starej bazy danych, czyli nadpisaniu starej bazy na nową. Jest to najszybszy sposób by przywrócić stare teksty w ID, w których pozamieniałam treść na pasującą do post-cata. Dodatkowo, osobna platforma pod classica mega ułatwiłaby sprawę moderacji. Nie potrzebuję bajeranckiego podziału na kontynenty i krainy jak jest teraz, a przynajmniej w początkowej fazie działania na tej platformie. Wystarczyłoby mi na początek możliwość wyszukiwania zadań po konkretnym ID, bo i tak będę się posiłkować classicowym wowheadem. Na krainki można by to posegregować w późniejszym czasie :)
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Pytanie zasadnicze: czym wersja Classic różni się od wersji Vanilla?

Był robiony kiedyś programik sprawdzający poprawność tłumaczeń zadań do wersji Vanilla.
https://panel.wowpopolsku.pl/classic.php
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Dodatek "Quests" w Classic zapisuje sobie teraz dodatkowo treść oryginalną EN (do kontroli bazy).
Poniżej przykładowy zapis podczas moich testów na serwerze. Sporo informacji.


QTR_PS = {
["transtitle"] = "1",
["text2"] = "0",
["active"] = "1",
["other2"] = "1",
["isGetQuestID"] = "1",
["channel"] = "0",
["other1"] = "1",
["patch"] = "1.13.2",
["control"] = "1",
["other3"] = "1",
["reklama"] = "0",
["text1"] = "0",
["period"] = 20,
}
QTR_SAVED = {
}
QTR_MISSING = {
}
QTR_GOSSIP = {
["Grull Hawkwind@2156083102"] = "Greetings, Platinetest, and welcome to Camp Narache. News of your arrival spread quickly among the tribe.",
}
QTR_CONTROL = {
["747 COMPLETE"] = "The tauren of Narache thank you, Platinetest. You show much promise.",
["747 TITLE"] = "The Hunt Continues",
["3094 TITLE"] = "Verdant Note",
["750 TITLE"] = "The Hunt Continues",
["747 OBJECTIVE"] = "Grull Hawkwind in Camp Narache wants you to bring him 10 Mountain Cougar Pelts.",
["750 PROGRESS"] = "If you can provide pelts for the tribe I will pass word along to my father, Chief Hawkwind, of your generous deeds.",
["750 PLAYER"] = "Platinetest@Tauren@Druid",
["3094 OBJECTIVE"] = "Grull Hawkwind in Camp Narache wants you to bring him 10 Mountain Cougar Pelts.",
["750 DESCRIPTION"] = "A tauren skilled in the ways of the hunt knows that his prey is not for mere trophy. The beasts of the plains provide us with a means of survival. You will make quite an impression on the elders if you can bring back some highly valued Mountain Cougar Pelts. You can find the beasts lurking in the hills to the south.\n\nOur children need clothing and our tents need mending.",
["747 PROGRESS"] = "Providing meat and feathers for the tribe is the first step in proving yourself as a hunter before the Chief.",
["747 DESCRIPTION"] = "A tauren skilled in the ways of the hunt knows that his prey is not for mere trophy. The beasts of the plains provide us with a means of survival. You will make quite an impression on the elders if you can bring back some highly valued Mountain Cougar Pelts. You can find the beasts lurking in the hills to the south.\n\nOur children need clothing and our tents need mending.",
["3094 DESCRIPTION"] = "A tauren skilled in the ways of the hunt knows that his prey is not for mere trophy. The beasts of the plains provide us with a means of survival. You will make quite an impression on the elders if you can bring back some highly valued Mountain Cougar Pelts. You can find the beasts lurking in the hills to the south.\n\nOur children need clothing and our tents need mending.",
["3094 PLAYER"] = "Platinetest@Tauren@Druid",
["747 PLAYER"] = "Platinetest@Tauren@Druid",
["750 OBJECTIVE"] = "Grull Hawkwind in Camp Narache wants you to bring him 10 Mountain Cougar Pelts.",
}
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Orina »

Classic od Vanilli w zadaniach niczym się nie różni, różnią się zadania między classic/vanilla a retail, czyli najnowszą wersją gry. Na jednym i tym samym ID po dodatku Cataclysm zostały naniesione zmiany w zadaniach.

Przykład - zadanie ID 876

Wersja Classic/Vanilla (czyli wersja zadania przed dodatkiem Cataclysm)

T: Serena Bloodfeather
Z: Slay Serena Bloodfeather and return her head to Darsok Swiftdagger at the Crossroads.
Sz: You did so well with the lieutenants and underlings that I'd like you to do one last thing for me.
Serena Bloodfeather is the sister of a harpy named Bloodfeather who was slain by Rexxar quite a while ago. Apparently, these attacks on the Horde caravans are revenge for her sister's death.
I need you to slit her throat and bring me back her head. I want to place it on the next caravan we send out... Give those harpies something to think about.
P: You're not getting anything until I see Serena's head.
Z:HA! Well done, <name>! Very well done... I wasn't sure you were up to the task, but you've proved yourself quite the cut-throat. Thank you again for helping us suppress the Harpy epidemic. Here is your reward, use it well.



Wersja po wejściu dodatku Cataclysm:


T: Serena Bloodfeather
Z: Slay Serena Bloodfeather and collect her head.
Sz: The harpies you've killed mentioned their matron, Serena Bloodfeather. Judging from their vile hatred toward the Horde, she must hold some kind of deep-seated grudge. You decide to hunt down Serena Bloodfeather and end matters once and for all.
P: You're not getting anything until I see Serena's head.
Z: HA! Well done, <name>! Very well done... I wasn't sure you were up to the task, but you've proved yourself quite the cut-throat. Thank you again for helping us suppress the Harpy epidemic. Here is your reward, use it well.




Jak widać, zadania różnią się w rubryce Zadania i Szczegóły, w naszej bazie danych zmoderowałam taki quest jak i podobne temu pod wersję obecną czyli pokataklizmową.

Obecnie w bazie danych w addonie od classica mamy taką wersję, czyli nową:
["876"]={["Title"]="Serena Krwawopióra", ["Objectives"]="Zabij Serenę Bloodfeather i@weź jej głowę.", ["Description"]="Harpie, które YOUR_GENDER(zabiłeś;zabiłaś), wspomniały o@swej przywódczyni, Serenie Bloodfeather. Sądząc po@pełnymi nienawiści zachowaniu je podwładnych, matrona musi mieć głęboko skrywaną urazę wobec Hordy. Decydujesz się, by@zapolować na@Serenę i@zakończyć z@nią raz na@zawsze. ", ["Progress"]="Nic ode mnie nie@dostaniesz, dopóki nie@zobaczę głowy Sereny.", ["Completion"]="HA! Świetna robota, YOUR_NAME! Świetna robota... Nie byłem pewien, czy@ci się uda, ale@YOUR_GENDER(dowiodłeś, że@sprawny z@ciebie zabójca;dowiodłaś, że@sprawna z@ciebie zabójczyni). Dziękuję ci jeszcze raz za@pomoc w@rozprawieniu się z@tą bandą harpii. Oto twoja nagroda, niech@ci służy.", ["Translator"]="Torsen, Galvind, Embryo (www.wowpopolsku.pl)"},


Z tego wynika, że pracujemy non stop na jednej i tej samej bazie, więc trzeba stworzyć osobną pod addon od classica. :)
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Wersja dodatków pod CLASSIC

Post autor: Platine »

Tak, jest jedna baza globalna (retail).
Ale jest też zrobiona oddzielna baza Classic, którą trzeba przejrzeć i zatwierdzić tłumaczenia.
Połowa zadań jest już sprawdzona, 11 zadań wymaga tłumaczenia.
Dostęp do tej bazy jest tylko poprzez narzędzie, którego link podałem wcześniej.
Zablokowany