polskie napisy w cinematicach

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie napisów w filmikach wyświetlanych w grze
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1018

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Erdzio pisze: 14 cze 2020, 14:12 I znalazłem błędy 2 w tłumaczeniu Draenei [CATA]:
Poprawione w bazie. Można pobrać samą bazę.
SubtitleData_PL.lua
A w paczce instalacyjnej będzie razem, jak dodamy wersje sprzed Kataklizmu.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Erdzio »

Garnizon to to, co się "buduje" w dodatku Warlords of Draenor, ale musisz mieć Town Hall na 3 poziomie i oglądasz tylko to, co już widziałeś (a przynajmniej tak zrozumiałem).

Przymierze ma swój w Zataara (https://www.wowhead.com/npc=88598/chron ... a#comments), a Horda we Frostwall (https://www.wowhead.com/npc=88608/chron ... k#comments).

Do tego jest jeszcze Zabawka, https://www.wowhead.com/item=142536/mem ... e#comments, żeby oglądać Legion, ale do tego chyba trzeba jakąś serię zadań robić.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 961
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Borygo »

Platine pisze: 14 cze 2020, 18:26 Kalinkus, napisz dokładnie gdzie pójść, jaka rasa, miasto.
Bo "garnizon" nic mi nie mówi.
Garnizon to baza wypadowa w dodatku WoD. Po zrobieniu wprowadzenia na Dreanor każda z frakcji otrzymuje swój taki mini fort.

Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 961
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Borygo »

Erdzio a mnie wyprzedziłeś D
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Erdzio »

Dodany Tauren, Krasnolud, Krwawy Elf i Troll sprzed Cata.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Erdzio »

Borygo pisze: 14 cze 2020, 19:17 Erdzio a mnie wyprzedziłeś D
Przynajmniej nie o tym samym napisaliśmy, a Platine będzie miał większy wybór co do formy wyjaśniającej :D
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1018

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Zauważyłem pewien problem z filmikami Cinematic, nie pojawiają się tylko jako intro jak zaczynamy grę, ale także w czasie samej gry (zdarzenie CINEMATIC_START). I dopóki nie rozpracuję jak je identyfikować, muszę wprowadzić blokadę w dodatku, by te z intro uruchamiały napisy, ale tylko w przypadku, gdy poziom gracza jest = 1.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 787
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Kalinkus »

tak jak piszesz Platine filmy sa odtwarzane przy różnych momentach fabuły gry
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Erdzio »

Tylko nwm, czy to zadziała, bo death knight rozpoczyna z 70 czy którymś.
Cinematici zazwyczaj wywoływane są przez jakąś akcję, więc może od tego to uwzględnić? Coś na zasadzie "if quest x given, next Play is sub A", "if NPC x spoken to, next Play is sub B".
Tylko że musiałoby czytać, co w kodzie gry wywołało cinematic, bo tych akcji jest więcej :/
Może jakieś różnice w kodach tego CINEMATIC_START są, ale aż tak na programowaniu się nie znam ^^;
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1018

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Death Knight rzeczywiście startuje z lvl 68, ale da się to uwzględnić w dodatku.
Najgorsze jest, że te filmiki w ramce CinematicFrame nie zgłaszają żadnego numeru ID ani tytułu filmu i nie za bardzo jest jak je rozróżniać. Ale mają też napisy angielskie, więc może robić Hash na te napisy i zająć się jedynie podmianką tak zHaszowanych tekstów. Po południu będę jeszcze z tym walczył.
A testuję na postaci Demon Hunter, bo tam zaraz po 1 zadaniu jest krótki filmik z dwoma napisami.
ODPOWIEDZ