polskie napisy w cinematicach

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie napisów w filmikach wyświetlanych w grze
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Na filmiku są oryginalne teksty angielskie wyświetlane tam, gdzie Blizzard je zaplanował.
Nie ma tu jeszcze żadnej ingerencji naszego dodatku.
Rzeczywiście jak łamią się na drugą linię to wychodzą za wysoko, na film.
Ktoś z programistów źle to ustawił.
I w tym samym miejscu będą wyświetlane nasze tłumaczenia.
Erdzie - możesz śmiało w tłumaczeniach stosować łamanie linii \n w miejscu, gdzie najlepiej to wygląda.
Tekst się ładnie układa na wąskich monitorach, gdzie pasek czarny na dole jest dość szeroki.
Ale na szerokich monitorach, gdzie czarny pasek jest wąski, jakoś nie dopasowali miejsce napisów.
A ja w dodatku postaram się zmienić ustawienie wyświetlania napisów - zastosowano tam opcję CENTER i jak coś jest długiego to się centruje do tego ustalonego miejsca, zamiast drugą linijkę wyświetlać poniżej linii pierwszej.
Na razie nie udaje mi się zmienić ustawienia napisu, ale popróbuję jeszcze.

NPC z "mów" w nazwie to jeszcze efekt nierozpoznania przez dodatek polskiego napisu.
Usunięte z bazy i wersji 4 dodatku jest już poprawione.
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Pikownia »

Napisy do filmów nie do końca działają tak jak trzeba. Już kilka razy spotkałem, że wyświetlają napisy od innego filmiku, zupełnie nie pasujące do odtwarzanego filmu. Robiłem przed chwilą questa na zdobycie serca Azeroth i wyświetlało mi zupełnie inne napisy w filmiku. Chciałem zrobić screena, więc wywaliłem questa wziąłem jeszcze raz, jednak przy odtwarzaniu ponownie filmiku, nie było już w ogóle tłumaczeń. Nie wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

OK, jak nie było tłumaczeń, to dodatek zapisał sobie ID filmu i napisy angielskie.
Podeślij plik z zapisami, to się mu przyjrzymy.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Erdzio »

Znowu się pojawiły duplikaty (ID 187, 686 i 689). O ile pamiętam, to była wina starszej wersji dodatku (pewnie ktoś niezaktualizował, ale to trzeba pewnie w logach sprawdzić), więc chwilowo się wstrzymam z tłumaczeniem ich.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Orina »

Hej, ogólnie na wstępie napiszę, że nie wnikałam bardzo szczegółowo w nowy addon od cinematików, ale powiedzcie mi, czy brak tekstu angielskiego jest normą w tym addonie? Tak jak macie na zdjęciu, na dole w miejscu trzech kropek zawsze by tekst angielski, teraz z racji braku tłumaczenia polskiego, tekst oryginalny się nie pojawia. Czy addon może mieć możliwość wyświetlania wersji angielskiej, a jeśli już tłumaczenie jest to podmieniania tego na polską wersję?


El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Normalnie tak jest, wyświetla tekst angielski, potem szuka go w polskim tłumaczeniu i podmienia na nasze tłumaczenie.
Ze zdjęcia wnioskuję, że jest to cinematic (nie movies), więc addon używa tu tłumaczeń z bazy BUBBLES. I mamy takie tłumaczenie "..." - dymek o Hashu [1337714979]. Tekst angielski też ma "..."
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Pikownia »

Jeszcze raz to napiszę. Praktycznie wszystkie filmiki z BfA na które się natknąłem wyświetlają... jakieś polskie napisy. Jednak są to napisy od zupełnie innych filmików, rozpoznawanie ich po prostu nie działa. Addon nie doda w takim przypadku nic do bazy, bo uważa że są one przetłumaczone i tak to sobie działa, że wyświetla jakieś niezwiązane z tematem napisy. Nie mam pojęcia jak pomóc w ustaleniu przyczyny takiego stanu. Może dałoby się zrobić jakąś wersję testową addonu dla wybrańców, w której zapisywałoby się wszystko z filmików niezależnie czy jest przetłumaczone, czy nie, żeby można byłoby zobaczyć, czemu nie działa to tak jak powinno?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Jak uruchamia się film, to dodatek wrzuca do okna czat komunikat: "Uruchamiam cinematic/movies ID="
Jeśli jest to movies, to podaje jego ID. Na jego podstawie później bierze tłumaczenia z bazy. I w kolejności w jakiej pokazują się napisy podmienia tłumaczenia. Dorobię odpowiedni przełącznik w pliku konfiguracyjnym do zapisu tekstu oryginalnego i tłumaczenia "dla wybranych" i wtedy będziemy mogli coś bliżej określić, dlaczego źle działa.

Zrobiłem dziś aktualizacje addonów.
Dodałem ukrytą opcję zapisu tekstów angielskich+tłumaczenie - pobierz dodatek Movies w wersji 80300_2020-08-18
Na początku pliku WoWpoPolsku_Movies.lua jest komenda:
local MF_debug = false;
Zmień słowo false na true i następnie uruchom grę. Będzie zapisywać w pliku te teksty.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Platine »

Doszło 16 nowych filmów. Może ktoś zechciałby je przetłumaczyć?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: polskie napisy w cinematicach

Post autor: Shaula »

Platine pisze: 10 wrz 2020, 10:15 Doszło 16 nowych filmów. Może ktoś zechciałby je przetłumaczyć?
Już kończę. :D
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
ODPOWIEDZ