Problemy w dodatku Tooltips

Dodatek wyświetlający spolszczenia itemów, spelli i talentów
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Pomęczyłem co się da i zdaję raport.

1) Najważniejsze myślę, bo odkryłem, skąd u mnie takie *Gigantyczne* teksty (winę za to ponosi chyba częściowo fakt, że mam monitor 2560x1080), ale muszę trochę pokierować Cię do tego - najlepiej, jak powtórzysz te kroki u siebie, bo trochę zagmatwanie to brzmi bez wizualizacji.

W opcjach jest ustawienie "System"->"Graphics"->"UI Scale". W moim przypadku mam to odznaczone - domyślnie teksty i interfejs mam małe, dostosowane pod monitor (na suwaku byłoby to około 0.72). Kiedy zaznaczyłem "UI Scale" i ustawiłem na wartość "1", Tooltips growe zrobiły się tak samo duże jak okienka wyświetlane przez dodatek. Czyli addon ma zablokowany rozmiar okienek na 1, zarówno domyślnie jak i po zaznaczeniu opcji "UI Scale", a jak się opcję zaznaczy i zacznie przesuwać suwak skalowania UI, nie ma to wpływu na dodatek - ciągle stoi na "1". Więc trzeba to jakoś "podpiąć" pod to, jaki rozmiar ma obecnie UI - czy to domyślnie, czy z włączoną opcją skalowania interfejsu.

Z tym że niedługo, bo pod koniec listopada (zapowiadają 28), wchodzi dodatek, który mnóstwo rzeczy zmienia w interfejsie, więc jeśli by to wymagało dużo roboty, lepiej będzie się wstrzymać do tego czasu, w razie jakby trzeba było potem od zera to zmieniać.

2) Dalej wyświetlają się tłumaczenia danych stałych przedmiotów na wyposażeniu przy wciśnięciu shift (sorry że zdjęcie, ale na wciśniętym shift nie chce mi screena zrobić).

Obrazek

Chyba najłatwiej będzie to obejść tak jak wspominałem: "Wyświetlanie tłumaczenia w okienku" włączone = "tłumacz dane stałe przedmiotów" się wyłącza, a okienko zawsze domyślnie tłumaczy wszystko, niezależnie od opcji "tłumacz dane stałe".

3) W tej uwadze w opcjach bym doprecyzował, że ścinki są wywoływane przez "tłumaczenie danych stałych przedmiotów" - na forum mało kto zagląda i raczej niewiele osób będzie się bawić w sprawdzanie, co wywołuje problemy z wydajnością.

4) Też w opcjach - przez ten problem z itemami dobrze by było, żeby domyślnie zaznaczona była opcja tłumaczenia tylko danych stałych spelli, a pozostałe dwie - danych stałych przedmiotów i wyświetlania w okienku - odznaczone.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Właśnie sobie odświeżyłem addon i z tego co widzę, błąd "za dużych okienek" przeszedł też na okienka wzmocnień z prawego górnego rogu (zawijanie ich tekstu też się wykrzaczyło).
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

W okienku przedmiotu z SHIFT specjalnie zostawiłem tłumaczenia danych stałych, bo okno to otwiera się tylko raz po wciśnięciu Shift, a nie co ułamek sekundy, więc nie ma zagrożenia klatkowania. Ale można to ujednolicić, jak tłumaczenia danych stałych przedmiotów są wyłączone, to wszędzie. Dziś już nie dam rady poprawić tego w dodatku. Jutro zrobię aktualizację. I pobawie sie tą rozdzielczością, bo u mnie wygląda to "normalnie" - wielkość dodatkowego okna jest zbliżona do oryginalnego.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

1. UI scale - rozwiązane
2. przedmiot z Shift - w kodzie mam warunek,czy jest zezwolenie na elementy stałe - nie rozumiem dlaczego je tłumaczy
3. ... przedmiotów = zrobione
4. elementy stałe - domyślnie zaznaczona jest tylko opcja do spelli, odznaczona dla przedmiotów i dodatkowe okno

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -10-05.zip

Obrazek
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Posprawdzałem i to co wypisałeś działa (tylko faktycznie z tą 2. zostaje problem, może w DF da się coś zrobić). Pisałeś wcześniej, że się tam nie odświeżają dane co 0.2 sekundy, ale z tego co potestowałem, to ten element UI też wywołuje klatkowanie, szczególnie przy długich opisach (na szybko z poziomu nowej postaci możesz się do takich dostać chyba z panelu shift+p i przejściu w Heirlooms; nie można ich założyć, ale można porównać shiftem), więc może jakoś inaczej przesyła dane, np. na bieżąco podmienia okienka albo coś w tym stylu, ale myślę, że do DF można sobie dać z tym spokój.

Wcześniej przy wypisywaniu tamtego bloku tekstu mi wyleciało, po części spodziewałem się też, że to przez skalowanie okienek - te ładnie już wyglądają, także super :mrgreen: - tylko jest jakiś dziwny problem z podmianką tekstu.

1) Tekst się nie zawija - zarówno pod ikonkami "niemigającymi", jak i "migającymi".

(Ikonka "migająca")

Z addonem:
Obrazek

Bez addona:
Obrazek

2) Addon nie potrafi wyświetlić tytułów - w "migających", jak widać wyżej, po prostu brakuje kawałka tekstu interfejsu. W niemigających, do których testowania używam tabardu Orgrimmaru, bo ten jest w bazie. Zgaduję, że kwestia kolorowego nagłówka albo tych śmiesznych ID. Ewentualnie problem z bazą na platformie; narzędzie Tools wyświetla po sprawdzeniu hashy kilka błędów i pustych wpisów, ale wolałem z tym nie majstrować.

(ikonka "niemigająca")

Z addonem:

Obrazek

Bez addona:

Obrazek

3) Dla pewności sprawdziłem, czy coś całkiem przetłumaczonego nie będzie się wyświetlać prawidłowo, ale też nie - Immolation Aura (PL: Aura Spopielenia), ikonka migająca, tytuł zniknięty, tekst przetłumaczony się wyświetla, ale się nie zawija.

Skill z opisem z addonem:
Obrazek

Bez addona:
Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Zapomniałem wczoraj dopowiedzieć - ten błąd pojawił się jakoś wtedy, kiedy dawałeś poprawkę do znikającego tekstu tooltip przy ikonach Tooltips - to z tym jak tłumaczenie pojawiało się na ułamek sekundy i znikało.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Dzięki Erdzio za uwago. Dotyczą wyświetlania opisu do buffów.
Ponieważ te opisy podlegają ciągłym zmianow, np. odliczany jest na nich czas trwania danego bufa,
dodatek obsługuje w w trochę inny sposób, tzn. tworzy własne okienko z opisem i nakłada na miejsce oryginalnego opisu, wygaszając go. Jest to więc chwilowy zrzut tłumaczenia oryginalnego opisu, nie ma tu odliczania.

1. rzeczywiście nie zastosowałem tu funkcji zawijania tekstu - poprawione, okienko będzie zbliżone do oryginału
2. tytuł rzeczywiście się nie tłumaczy, bo użyłem błędną zmiennę w warunku pozwalającyn na takie tłumaczenie
Tylko mimo wszystko powinien się wyświetlić tytuł oryginalny, ale już widzę, gdzie jest błąd - próbuje wpisać tekst z tablicy, zamiast ze zmiennej. Poprawione. Dla celów testów przetłumaczyłem s192106:
Obrazek

Jeszcze mnie intryguje tłumaczenia elementów stałych w okienku Shift, gdy nie jest włączone ich tłumaczenie.
Nie za bardzo mogę trafić na taki przypadek. Poniżej przedmiot u vendora (nie widać tłumaczeń, prawidłowo).

Obrazek

https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -10-07.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

W końcu mi się udało znaleźć opcję na screeny i mogę doprecyzować, bo na twoich screenach widzę, że mogliśmy się nie zgadać.

Przy opcjach zaznaczonych w ten sposób:

Obrazek

Okienka Tooltip wyglądają tak:

Obrazek

A przy zaznaczonych w ten:

Obrazek

Robią się takie:

Obrazek

A chodzi o to, żeby przy zaznaczeniu w taki sposób:

Obrazek

Tłumaczyło tak:

Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Chyba nadal się nie rozumiemy. Mamy tu okno z oryginalnym tooltip, poniżej niego jest w oddzielnym oknie nasze tłumaczenie i na lewo od oryginalnego okna jest przedmiot aktualnie założony, wywołany przyciśnięciem Shift.
Zaznaczasz lub odznaczasz w opcjach "tłumacz elementy stałe przedmiotów". I na ostatnim ustawieniu masz to wyłączone, czyli dodatek nie ma w ogóle tłumaczyć elementów stałych przedmiotów. Ale na ostatnim zdjęciu chcesz, aby w naszym oknie tłumaczenia te elementy były przetłumaczone.
Jeśli ma to tak działać (a jest to do zrobienia), to trzeba albo
1. inaczej nazwać opcję "tłumacz elementy stałe w przedmiotów" na np. "... (w oddzielnym oknie zawsze tłumaczone)" lub
2. dorobić dodatkową opcję ustawień np. "zawsze tłumacze elementy stałe przedmiotów w oddzielnym oknie"
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Myślę, że opcja 1) lepiej się tu sprawdzi - Wyświetlaj opisy ... (teksty stałe również zostaną przetłumaczone). To dodatkowe okienko jest dodane przede wszystkim ze względu na klatkaż wywołany tekstami stałymi, więc myślę, że nie ma co się rozdrabniać. Chyba że łatwiej będzie to zrobić dodaniem opcji, wybór rozwiązania zostawiam tobie :)
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
ODPOWIEDZ