Problemy w dodatku Tooltips

Dodatek wyświetlający spolszczenia itemów, spelli i talentów
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Jeszcze zapomniałem o ikonkach oczywistych: efekty w prawym górnym rogu. Pojawiają się m.in. po założeniu Tabardu, gdybyś szukał linijek.

Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Przy okazji szukania obsługi przycisków akcji, w których są przedmioty - zmieniłem metodę wyszukiwania z którego przycisku wyskoczył Tooltip. Teraz wprosy pytam się fakmi GameTooltip - kto jest jego aktualnym właścicielem?
Przyśpiesza to wykrycie przycisku-właściciela tooltipa. Drobną wadą tego rozwiązania jest ti, że Tooltip wyświetla się zawsze z pobliżu przycisku właściciela (tak zwykle jest z oryginalnym Tooltipem, ale np. oryginalny Tooltip z paska akcji wychodzi zawsze nad torbami, a naszego dodatku będzie to w pobliżu przycisku.

Popróbuj teraz @Erdzio z najnowszą wersją dodatku 2022-08-22, czy tłumaczą się te ikonki questowe albo przy tej mini-mapie ?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Te teksty dopiskowe zapisywane są w bazie tymczasowej, którą okresowo przeglądam czy nie ma tam jakiś elementów stałych, wymagających uzupełnienia bazy Dane stałe. Ale trochę te wczytywanie ograniczę, aby nie brał elementów zaczynających się od kodu koloru |c albo |T, |h itp.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Ikonek w prawym górnym rogu nie widzi dalej, podobnie jak ikonek efektów na celu (zdjęcie poniżej).

Obrazek

Addon też nie zbiera tych danych jako wpisów, które należałoby przetłumaczyć, więc nawet jeśli je tłumaczy, to nie za bardzo mam jak sprawdzić - teoretycznie jest "Bonus Event:" w tekstach stałych, ale tego też nie wyświetla.



Jeśli chodzi o ikonki przedmiotów zadań w pasku misji, to tłumaczenia nie wyświetla, a wyskakuje taki błąd:
► Pokaż Spoiler
Do tego jest poważny błąd, kiedy najedzie się na ikonki z addonu ATT (przywołuje wtedy okno z przedmiotem, tak jakby się to robiło w plecaku) i pewnie z innymi addonami wywołującymi okna tooltips byłoby tak samo. Grę najpierw przymraża razem z wyskoczeniem błędu, kursor nieruchomieje. Dopiero po chwili można cokolwiek zrobić. Poniżej zapis:
► Pokaż Spoiler
Przeglądając wszystkie obiekty dostrzegłem też jedną wadę - wcześniej nie pisałem, bo jakoś mi wyleciało to potwierdzić - Addon wyłącza funkcję przytrzymywania Shift do porównania statystyk ekwipunku.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Przypadkiem znalazłem jeszcze jeden moment, w którym wywala błędy - w oknie przepisów. Do tego gra zaczyna się krztusić, podobnie jak w naprawionym błędzie z nagrania, tylko że tutaj wystarczy, że jest kursor na przedmiocie.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
O dziwo błąd wyświetla się tylko po najechaniu na okno, co się chce wytworzyć - okna składników nie stwarzają problemów. Z tym że składniki te są przetłumaczone, a tłumaczenia nie wyświetla.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Jest jeszcze 1 element w dodatku, na który nie za bardzo mam wpływ.
Podczas wyświetlania pierwszy raz okienka Tooltip z informacjami o danym przedmiocie lub spellu, czasem nie wyświetla linijki opisującej działanie tego przedmiotu lub spella. Ponowne najechanie na tę samą ikonkę już podaje pełne informacje.
Takie dane przekazuje nam silnik Wow'a i nawet opóźnienie działania dodatku np. najpierw wyświetla się oryginalny tekst, a po np 1 sek. wchodzi tłumaczenie, też nie rozwiązuje sprawy. Tekst oryginalny też bywa niepełny. Dopiero za kolejnym wyświetleniem jest pełny. Nie zawsze to występuje, ale ja coś takiego zauważyłem.
Może okienko Tooltip robi sobie jakąś aktualizację, po wyświetleniu pierwszej, wstępnej informacji, dodając brakujące elementy w pierwszym wyświetleniu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Platine pisze: 22 sie 2022, 20:04 Może okienko Tooltip robi sobie jakąś aktualizację, po wyświetleniu pierwszej, wstępnej informacji, dodając brakujące elementy w pierwszym wyświetleniu.
Możliwe. Przypadkiem aktualizacji Tooltip, jaki kojarzę, to kiedy używa się starszych przedmiotów, pojawia się czerwony komunikat <Retrieving item information>.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Te wszystkie 3 błędy dodatku, które pokazałeś występują w linii 617, gdzie dodatek określa właściciela okienka Tooltip.
Muszę zastosować tam sprawdzanie, czy udało mu się określić tego właściciela. W przeciwnym przypadku nie może pokazać tłumaczenia, bo nie zamknie okienka, jak opuścisz myszką przedmiot.

Najechanie na Buffy przy mini-mapie nie wywołuje zdarzenia OnTooltipSetSpell.
Trzeba to będzie trochę inaczej oprogramować.

Poprawiłem dodatek na linię 617. W nagrałem pod tę samą datą 2022-08-22.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Błędów już nie ma, ale tłumaczenia przedmiotu z paska misji dalej nie wyświetla/nie zgrywa.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Na razie te zdarzenia nie są obsługiwane przez dodatek, tak jak i buffy.
Popracujmy teraz nad tłumaczeniami, żeby to co się już wyświetla było w pełni przetłumaczone.
ODPOWIEDZ