Problemy w dodatku Tooltips

Dodatek wyświetlający spolszczenia itemów, spelli i talentów
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Widzisz, któryś z tłumaczy wpisał w tłumaczeniu zamiast $1 i $2 - 1$ i 2$. Czujesz różnicę?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Kalinkus pisze: 08 lut 2021, 17:09 edit zalogowałem się na inna postać tam jest te okno z interfejs dla czego nie ma na tej co grałem ???
A sprawdź jeszcze przed wejściem do świata gry daną postacią, czy addon jest włączony dla danej postaci?
Czasem tak jest, że jak dodajesz nowy addon, to postacie istniejące go niewidzą, jest wyłączony i trzeba go przed grą daną postacią włączyć.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Shaula »

Platine pisze: 08 lut 2021, 21:27 Widzisz, któryś z tłumaczy wpisał w tłumaczeniu zamiast $1 i $2 - 1$ i 2$. Czujesz różnicę?
Ja tam różnicę najbardziej widzę, w dolarach. :)
Platine pisze: 08 lut 2021, 16:17 Nie wiem, który to z tłumaczy powciskał ENTER na końcu 3 tłumaczeń Hashy i to popsuło cały plik bazy tłumaczeń.
Mam niejasne wrażenie, że to ja mogłam nabroić, przy kopiowaniu nieszczęsnych opisów z hearthstone'ów. :/
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Kalinkus »

Platine mój błąd po porostu nie włączyłem tam addonu hehe bo jak ciągle błędy zgłaszała nie dało się grać to go wyłączyłem :D
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Kalinkus »

te tłumaczenie mnie zastanawia czy to jest prawidłowo

edit zbroja klocza - w taki sposób to przetłumaczono ??
Załączniki
WoWScrnShot_020921_181829.jpg
WoWScrnShot_020921_181829.jpg (342.27 KiB) Przejrzano 6209 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Shaula »

Kalinkus pisze: 09 lut 2021, 18:19 te tłumaczenie mnie zastanawia czy to jest prawidłowo
Prawdopodobnie nie jest, bo dopiero zaczynamy zabawę z dodatkiem i musimy wszystko poskładać w miłą dla oka całość. Wszystko w tooltips jest na etapie wersji roboczej, co dzień coś zmieniamy i szlifujemy. Na razie musisz uzbroić się w cierpliwość - taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze bardzo długo.

Mam do Ciebie prośbę: jeśli wstawiasz jakiś obrazek, podpisz, co Ci w nim konkretnie najbardziej przeszkadza. Będzie to dla nas dużym ułatwieniem.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

Yo, chciałem się upewnić co do działania danych stałych. Konkretnie czy to działa na zasadzie "wyszukaj najdłuższe możliwe wyrażenie"?

Przykład (wymyślony na potrzeby pytania): Tekst angielski w tooltips: "You cannot use that item."

W danych stałych jest już "use", "item", i załóżmy, że z jakichś powodów pozostałe wyrazy też są podstawione.

Gdyby dodać do danych stałych to sformułowanie "You cannot use that item." i podstawiło do niego "Nie możesz użyć tego przedmiotu.", to będą jakies konflikty, czy addon to zrozumie?

Pytam z wyprzedzeniem, żeby później sie coś nie posypało, jak np. w dymkach po wprowadzeniu $g - że przez długi czas funkcjonowanie z gimnastykowaniem, a potem do poprawy większa część. Nie wiem, czy się przyda, ale wiecie, jak to ze mną jest :mrgreen:
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Witam, dodatek zawiera bazę stałych sformułowań, które są sprawdzane w krótkich tekstach i zastępowane.
Wyrazy i zwroty są sprawdzane w kolejności odwrotnie alfabetycznej czyli od Z do A (np. wyrażenie Weapon Speed będzie sprawdzone przed Weapon Damage albo inny przykład: Leather Armor przed Leather). Jeśli w tekście jest dane wyrażenie zostaje ono zamienione polskim tłumaczeniem. I tu w zasadzie sprawdzanie mogło by się zakończyć, ale na razie sprawdzane są dalej kolejne wyrażenia. Decyzja czy ma zakończyć czy sprawdzać dalej, musimy przedyskutować.
Natomiast pewną trudnością jest określenie w dodatku, które to są teksty do sprawdzania i podmiany słownikowego, a które są właściwym opisem danego przedmiotu czy spella/talentu i wymagają nadania Hasha oraz indywidualnego tłumaczenia. Niestety kolor wyświetlania tego tekstu nie jest unikalny (czyli nie można tego po kolerze tekstu).
Jak na razie tekst właściwy jest dla dodatku jeśli:
  • zawiera wyrażenie Use:_
  • zawiera wyrażenie Used_
  • zawiera wyrażenie )_Set:_
  • zawiera wyrażenie Recipe:_ lub Design:_ i jednocześnie znajduje się w linii < 5
  • jest koloru lime i jednocześnie zawiera słowo Mining; albo nie zawiera znaku +
Dodatkowo w spellach i talentach są warunki:
  • jest koloru żółty i nie zawiera wyrażenia Item Level
  • tekst jest długości > 50 znaków oraz nie zawiera słowa Reagents:_
Pozostałe teksty - linie, są traktowane jako Dane Stałe i poddawane sprawdzaniu słownikowemu.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Erdzio »

O, dobra, czyli mniej więcej tak jak sobie wyobrażałem. To w sumie dopóki nie ma żadnych konfliktów myślę, że można zostawić jak jest, potem na żywym organizmie będziemy wyłapywać, co ma konflikty i próbowali to poprawiać.

W sumie już sobie przypomniałem, dlaczego pytałem xD

Ogólnie niektóre dodatki dają swoje teksty w tooltipsy i przeczuwam (chociaż czekam jeszcze na potwierdzenie od kogoś z abonamentem), czy dodatek i je tłumaczy. I właśnie o tym myślałem, żeby w razie takich przypadków dawać zdania z tych tooltips i uniknąć sytuacji, że będzie "blablabla tekst angielski - Szarża - blablabla tekst angielski". Ale z tego co pisałeś damy radę to rozpracować, jak będzie potrzeba (nie, nie sugeruję pisania zabezpieczeń na to, bo się fajnie może rozwinąć).

A skoro o Szarży mowa, to Pikownia znalazł błąd mały, a mianowicie niektóre przedmioty mają ładunki (charges) i kiedy zmniejsza się ich ilość do 1, charges zamienia się na charge, a wtedy podstawia szarża (albo szarży, nie jestem pewien). Czyli przydałby się chyba wyjątek na to pisać - albo "charge" do listy wyjątków (ale może się potem skiepścić, nie jestem pewien), albo że "charge" z numerkiem przed.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Tooltips

Post autor: Platine »

Wystarczy wpisać parę: 1 Charge = 1 Ładunek. Wyrażenie sprawdzi się przed wyrażeniem _Charge.
Wpisane do Danych Stałych.
ODPOWIEDZ