Potrzebna pomoc!

WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Potrzebna pomoc!

Post autor: Pikownia »

Mam problem z tłumaczeniem dymków jednej z postaci - Commander Schnottz. Problem w tym, iż są to bardzo fajne dymki, które postać wypowiada z niemieckim akcentem. Zupełnie nie mam pomysłu jak to oddać po polsku, żeby miało ręce, nogi i pasowało do klimatu. Commander Schnottz występuje w starych liniach questów z kataklizmu w Uldum. Może ktoś ma jakąś propozycję lub pomysł?

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Shaula »

Ja po dzisiejszym kombajnie Magni/MOTHER mam taką pustkę w głowie, że aż przykro.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Erdzio »

Trochę gwary śląskiej, wyrażenia typowo niemieckie (Das, das ist [...], Schnella), grubo-brzmiące słowa. Coś pododaję na przykłady, bo mam chwilkę, ale nie znam do końca kontekstu.

S->Sz
ts->cz, itd.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Erdzio »

Dobra, tego się nie da zrobić na idealną lokalizację, ale już jest pewien idea. Jak mamy tu jakiegoś Ślązaka to mam nadzieję, że wybaczy ^^;

@Pikownia sprawdź i wedle uznania zmień, żeby dobrze brzmiało, może przy okazji się zainspirujesz kaj to zrobić można.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Shaula »

Erdzio, weź dokończ, pls - dymki sprawdziłam, wyglądają super.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Erdzio »

Dobra, ogarnę, tylko przypomnijcie z Pikownią kontekst dobry dla niektórych, bo nie znam (dam po slashu na wszelki, będziecie usuwać co sie nie zgadza XD)
Ew. Podeslijcie jakiś link z filmikiem jak macie albo z jakiego to zadania jest
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Shaula »

Kontekst: Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Potrzebna pomoc!

Post autor: Erdzio »

Dobra, żnalażłem viel nagrań ż żadaniami i żrobiłem das recht... Przeż jakisz czasz ich will tak piszał, ale nicz to, warto było.

A tak serio, niech sprawdzi ktoś kto robił zadania (nie jestem pewien czy np. coffer to trumna w tym wypadku, ale tak sugerowało nagranie), a ja się odmeldowuję uczyć na lingwę.

P.S.

Nwm jak to wygląda, czy zadanka są przetłumaczone u nas tego "Fuhrera", ale jak komuś się będzie chciało to zebrać razem może dać w wątku to i je ogarnę.

P.S.2
Były 2 odniesienia kulturowe - Gobbles (nie wiem kaj to było przetłumaczone w south parku, bo netflix nie zdradza, więc zostawiłem oryginał. Jak ktoś wie może się podzielić) i NEIN NEIN [...] - stąd dodatkowe słowa w jednym dymku, niezwiązane z tłumaczeniem, a NINE zrobione jako NEIN! - mówię na wszelki wypadek.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Zablokowany