Podwójnie wyświetlane dymki

Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: natis »

Cześć,
od jakiegoś czasu wszystkie tłumaczenia dymków pojawiają się 2x na chacie, zgłaszałem już to na FB, ale wyszło nowa aktualizacja addona a problem dalej występuje, dlatego odświeżam temat i zamieszczam w zał. screeny.
Załączniki
WoWScrnShot_072518_101925.jpg
WoWScrnShot_072518_101925.jpg (454.4 KiB) Przejrzano 15457 razy
WoWScrnShot_072518_191149.jpg
WoWScrnShot_072518_191149.jpg (390.44 KiB) Przejrzano 15457 razy
WoWScrnShot_080818_224207.jpg
WoWScrnShot_080818_224207.jpg (439.92 KiB) Przejrzano 15457 razy
Sergeant
Gelu
Posty: 33
Frakcja: Przymierze
Rasa: Worgen
Klasa: Druid

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: Gelu »

Czy masz najnowszą wersje? Czy sprawdzałeś czysta wersje bez innych addonów? U mnie wszystko działa normalnie.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: Platine »

Może kolega ma włączone w opcjach dodatku "wyświetlaj oryginalny tekst w linii czatu"
i jeśli nie ma tłumaczenia, to wyświetla się raz tekst oryginalny i drugi raz tekst tłumaczenia, czyli znów oryginalny, bo nie ma tłumaczenia.
Można by to jakoś rozwiązać w samym dodatku, ale czy komuś potrzebne jest wyświetlanie tekstu oryginalnego?
VoldemortH
Posty: 4
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Druid

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: VoldemortH »

Witam, nie w ten temat ale zrobie offtopic :D czemu od kilkunastu dni żadna osoba (w tym ja) nie dodała sie do grupy na facebooku? (prosba oczekujaca) , chetnie powysylałbym screeny z nieprzetlumaczonymi dymkami i questami (pomoglbym tlumaczyc ale niestety umysl nie angielski :( )
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: Buber777 »

Miałoby to sens , ale u kolegi wyświetlają się na odwrót , dwa polskie tłumaczenia. Sprawdziłem i u mnie jest normalnie, z włączonym oryginalnym tekstem, raz polski i raz angielski.
Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: natis »

Mam najnowszą wersję, dodam, że miałem ostatnio formata więc wow jest na czysto i addony również zostały wgrane na czysto, dlatego nie wiem o co kaman. Problem zaczął się pojawiać jak bubbles dołączyły do cursa z pierwszą paczką dymków z pre-patcha, tak mi się wydaję. Natomiast podwójnie pojawiają się jedynie kwestie przetłumaczone, kwestie nieprzetłumaczone są normalnie.
VoldemortH
Posty: 4
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Druid

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: VoldemortH »

aa sprobuj usunac addon, folder cache, sciagnac twitcha - platforme na dysk i sprobowac tam pobrac addon w zakladce mody) :)
Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: natis »

Wszystko instaluje przez twitcha, spróbuję jeszcze z folderem cash. Addon reinstalowalem już z 3 razy :p
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: Borygo »

VoldemortH pisze: 09 sie 2018, 20:03 Witam, nie w ten temat ale zrobie offtopic :D czemu od kilkunastu dni żadna osoba (w tym ja) nie dodała sie do grupy na facebooku? (prosba oczekujaca) , chetnie powysylałbym screeny z nieprzetlumaczonymi dymkami i questami (pomoglbym tlumaczyc ale niestety umysl nie angielski :( )
Już wszyscy dodani, nie wiem czemu FB nie wyświetlił mi żadnej informacji.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Podwójnie wyświetlane dymki

Post autor: Platine »

natis pisze: 09 sie 2018, 13:06 Cześć,
od jakiegoś czasu wszystkie tłumaczenia dymków pojawiają się 2x na chacie, zgłaszałem już to na FB, ale wyszło nowa aktualizacja addona a problem dalej występuje, dlatego odświeżam temat i zamieszczam w zał. screeny.
A widzisz. wzrok już nie ten nie na tych małych zdjęciach nie dojrzałem, że są 2 polskie takie same teksty.
A dymek przy NPC jest tylko jeden?
Bo wygląda to tak, że addon dostaje 2 zgłoszenia o pojawieniu się dymku.
Prawdopodobnie jest za szybki i trzeba go będzie spowolnić.

Albo jest druga możliwość, że drugie zdarzenie przychodzi innym kanałem.
Dodatek sprawdza 5 zdarzeń chatu:
CHAT_MSG_MONSTER_SAY
CHAT_MSG_MONSTER_PARTY
CHAT_MSG_MONSTER_YELL
CHAT_MSG_MONSTER_WHISPER
CHAT_MSG_MONSTER_EMOTE
i przeważnie kanałem SAY wszystko przychodzi. Ale kolor tekstu jest ten sam, więc idzie z tego samego kanału.

Może na początek spowolnię ci obsługę zdarzenia o 0.5 sek oraz tak, że dopóki nie skończy obsługiwać jednego, drugie nie będzie obsługiwane. Ssprawdź, czy dalej będzie podwójnie.
W załączeniu plik "WoWpoPolsku_Bubbles.lua" (spakowany do ZIP) do podmianki w folderze z addonem.
Załączniki
WoWpoPolsku_Bubbles.zip
spakowany plik programu dodatku
(6.33 KiB) Pobrany 405 razy
Zablokowany