Lua Error

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie wypowiedzi NPC (dymki)
Ros0maK
Posty: 2
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn

Re: Lua Error

Post autor: Ros0maK »

Cześć wszystkim.

Na początku chciałbym bardzo Wam podziękować za pracę i czas jakie wkładacie w ten projekt. Dzięki Waszemu poświęceniu osoby takie jak ja mogą cieszyć się grą w WOWa bez większych ograniczeń. Raz jeszcze dziękuję.

Po tym krótkim wstępie chciałbym mimo wszystko zapytać o AddOn. Obecnie jestem zaraz po wykonaniu questa "A Vision of the Past" (ID: 26320) i niestety do tej pory żaden z dymków nie był przetłumaczony. Zastanawiam się czy jest to kwestia tego że: ta część jest jeszcze nieprzetłumaczona, ja jestem jakiś "lewy" i nie potrafię ogarnąć instalacji tego AddOn-a, czy też najzwyczajniej się coś wykrzaczyło? Nawet teksty na czacie nie są u mnie przetłumaczone. Niestety nie zrobiłem screena, przy najbliższej okazji dodam. Po uruchomieniu gry czat podpowiada mi:
"WoWpoPolsku-Books ver. 8.01 - uruchomiono"
"WoWpoPolsku-Bubbles ver. 8.01 - aktywny"

Czekam na odpowiedź i pomoc :)

Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Lua Error

Post autor: Borygo »

Ros0maK pisze: 16 sie 2018, 22:49 Cześć wszystkim.

Na początku chciałbym bardzo Wam podziękować za pracę i czas jakie wkładacie w ten projekt. Dzięki Waszemu poświęceniu osoby takie jak ja mogą cieszyć się grą w WOWa bez większych ograniczeń. Raz jeszcze dziękuję.

Po tym krótkim wstępie chciałbym mimo wszystko zapytać o AddOn. Obecnie jestem zaraz po wykonaniu questa "A Vision of the Past" (ID: 26320) i niestety do tej pory żaden z dymków nie był przetłumaczony. Zastanawiam się czy jest to kwestia tego że: ta część jest jeszcze nieprzetłumaczona, ja jestem jakiś "lewy" i nie potrafię ogarnąć instalacji tego AddOn-a, czy też najzwyczajniej się coś wykrzaczyło? Nawet teksty na czacie nie są u mnie przetłumaczone. Niestety nie zrobiłem screena, przy najbliższej okazji dodam. Po uruchomieniu gry czat podpowiada mi:
"WoWpoPolsku-Books ver. 8.01 - uruchomiono"
"WoWpoPolsku-Bubbles ver. 8.01 - aktywny"

Czekam na odpowiedź i pomoc :)

Serdecznie pozdrawiam.
Hej, bardzo się cieszymy, że dzięki naszemu addonowi miło spędzasz czas w grze.

Jeśli chodzi o addon, to jest to dość nowy nasz nabytek i bardzo wiele jeszcze nie jest przetłumaczone, Legion i spora część BfA jest przetłumaczona.

Mam prośbę, skoro lvlujesz od samego początku to przydała by nam się pomoc w zbieraniu danych. Na samym dole w zakładce "Pobierz addon" jest mechanizm do przesyłania baz danych. Wdzięczni byli byśmy jak byś od czasu do czasu wczytał pliki swoje, by uzupełnić nasze braki.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Lua Error

Post autor: Borygo »

Dostałem info, że osoba grająca na 4.3.4 ma problem z dymkami. Poniższe zdjęcie wystarczy, czy potrzebujesz całego tekstu?

Obrazek
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Lua Error

Post autor: Platine »

Wystarczy, błąd jest znany i był już rozwiązywany.
Sprawdzanie IsForbidden zostało specjalnie wprowadzone do dodatku, bo w niektórych lokalizacjach (instancje?) dostęp do okienek dymków jest blokowany przez Blizzarda.
A w 4.3.4 może nie być jeszcze tej funkcji.
A jak sprawdzałem w 4.3.4 to jak na złość nie mogłem namierzyć żadnego wyświetlającego się dymku.

Jak kolega może, to niech sprawdzi ten plik dodatku w załączeniu - trzeba go podmienić w folderze z dodatkiem.
(spakowany plik WoWpoPolsku_Bubbles.lua)
Usunąłem w nim to sprawdzanie. Nowa paczka instalacyjna do pobrania.
Ros0maK
Posty: 2
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn

Re: Lua Error

Post autor: Ros0maK »

Bazy mam Wam podsyłać tylko jak spotkam coś nieprzetłumaczonego czy jakoś regularnie? Co będzie dla Was lepszym rozwiązaniem?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Lua Error

Post autor: Buber777 »

Wystarczy jak po ciężko przegranym dniu podeślesz plik. :) Aktualizacje pliku do pobrania nie są codzienne , wiec może się okazać że akurat ten znaleziony przez Ciebie , nieprzetłumaczony dymek już jest w bazie , możliwe że nawet przetłumaczony.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Lua Error

Post autor: Borygo »

Ros0maK pisze: 18 sie 2018, 11:47 Bazy mam Wam podsyłać tylko jak spotkam coś nieprzetłumaczonego czy jakoś regularnie? Co będzie dla Was lepszym rozwiązaniem?
Proszę powiedz, że grasz po stronie Ally i właśnie lvlujesz postać, albo nie lepiej. Już skończyłeś lvlowanie i teraz robisz Kampanie wojenną :D Nie mam nikogo chętnego co gra tamtą frakcja i by pozbierał brakujące zadania i dymki.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Lua Error

Post autor: Buber777 »

Masz szczęście bo quest "A Vision of the Past" o którym była wcześniej mowa jest tylko po stronie Przymierza. Więc wywnioskowałem że tak, gra po jasnej stronie mocy :)
Awatar użytkownika
Knight-Champion | Centurion
natis
Posty: 199
Lokalizacja: Choszczno
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Łowca
BattleTag: Natis#2655

Re: Lua Error

Post autor: natis »

Platine pisze: 16 sie 2018, 20:59 Problem z instancjami był już wcześniej zgłaszany.
Dymki nie będą tam wyświetlane po polsku, bo jest to obszar nieobsługiwany standardowymi funkcjami lokacji.
Faktycznie, dotyczy to tylko instancji
Załączniki
WoWScrnShot_082218_022648.jpg
WoWScrnShot_082218_022648.jpg (428.36 KiB) Przejrzano 14983 razy
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Lua Error

Post autor: Orina »

Message: ...e\AddOns\WoWpoPolsku_Bubbles\WoWpoPolsku_Bubbles.lua:259: script ran too long
Time: Wed Mar 16 17:28:43 2022
Count: 1
Stack: ...e\AddOns\WoWpoPolsku_Bubbles\WoWpoPolsku_Bubbles.lua:259: script ran too long
[string "=[C]"]: in function `sub'
[string "@Interface\AddOns\WoWpoPolsku_Bubbles\WoWpoPolsku_Bubbles.lua"]:259: in function `BB_ZmienKody'
[string "@Interface\AddOns\WoWpoPolsku_Bubbles\WoWpoPolsku_Bubbles.lua"]:150: in function `filterFunc'
[string "@Interface\AddOns\Prat-3.0\services\chatsections.lua"]:49: in function <Interface\AddOns\Prat-3.0\services\chatsections.lua:41>
[string "@Interface\AddOns\Prat-3.0\services\chatsections.lua"]:340: in function `SplitChatMessage'
[string "@Interface\AddOns\Prat-3.0\addon\addon.lua"]:639: in function <Interface\AddOns\Prat-3.0\addon\addon.lua:613>
[string "=(tail call)"]: ?
[string "@Interface\FrameXML\ChatFrame.lua"]:3115: in function `ChatFrame_OnEvent'
[string "*:OnEvent"]:1: in function <[string "*:OnEvent"]:1>

Locals:
Dziś wyskoczył mi taki błąd, podczas robienia questa. Po kliknięciu w interaktywną kulę, wywala błąd naszego addonu podczas gdy jeden z NPC Firim wypowiada kwestię z dymku 262530943.

Nie jest to kwestia użyteo błędnie wcześniej kodu dla płci (nie domknięty nawias na końcu), ani tłumaczenia ogólnie - po usunięciu całej linii z tłumaczeniem tego dymku z bazy w pliku z addonami, błąd cały czas wyskakuje i laguje grę.
El Psy Congroo
ODPOWIEDZ