Addony działają częsciowo

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Private | Scout
Ravi
Posty: 5
Frakcja: Przymierze

Addony działają częsciowo

Post autor: Ravi »

Sciągłem wszystkie Wasze addony do dodatku dragonfly jednak nie działają one u mnie poprawnie oprócz tego addonu odpowiedzialnego za tłumaczenie questów. Np drzewko talentów jest tłumaczone w bardzo okrojonej wersji właściwie tylko pasive na pasywny. Owszem pojawiają się 2 dymki z opisem ale niestety tylko tak jest to przetłumaczone reszta w obu jest praktycznie taka sama. To samo z filmami np przetlumaczone w całym filmie były dwa słowa. "episka muzyka" i "cisza" reszta jest po angielsku. Dymki zauważyłem też że wogóle nie tlumaczy nie wiem jeszcze jak książki bo nie miałem możliwości sprawdzenia. Addony poprałem z działu pobierz addon w dniu 26.12.2022. Oczywiście te addony są używane na globalnym serverze ale to chyba oczywiste bo pisze o dodatku dragonfly. Pozdrawiam zespól bo wykonujecie bardzo fajną prace bo tłumaczenie questów działa naprawdę baaaaardzo fajnie tylko szkoda że reszta jakoś coś szwankuje. Zdrowia w Nowym Roku
Private | Scout
Ravi
Posty: 5
Frakcja: Przymierze

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Ravi »

edid chyba po prostu jest to nie do konca zrobione bo w pewnym miejscu gry dymki przetłumaczyło ale niestety nie ma tego wiele. To samo tyczy się opisów spelii też są dwie zakładki ale niestety w obu jest po angielsku. Działa opis przedmiotu.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Borygo »

Ravi pisze: 26 gru 2022, 11:39 edid chyba po prostu jest to nie do konca zrobione...
Witaj Ravi, bardzo dobrze podejrzewasz że nie do końca są zrobione te tłumaczenia. Już wszystko wyjaśniam, bo widzę że nie wrzuciłem na forum informacji o tym a jedynie na nasz FB.
Aktualnie nasza grupka tłumaczy składa się z czterech głównych tłumaczy/moderatorów, chociaż teraz widzę, że mamy jeszcze dwie osoby które nam pomagają i coś tłumaczyły w tym miesiącu. Same tłumaczenia idą powoli bo robimy to po pracy w czasie wolnym, nie robimy mechanicznych tłumaczeń (czyli programami) tylko wszystko ręcznie, co wydłuża pracę ale i dzięki temu tłumaczenia są na wyższym poziomie.

No dobrze troszkę wytłumaczyłem jak wygląda u nas praca nad tłumaczeniami, teraz informacja co aktualnie robimy.... W sumie to nie tłumaczymy bo gramy i cieszymy się nowym dodatkiem :P a no i święta, one też pochłonęły wolny czas.
Mamy teraz po prostu przerwę i pewnie po nowym roku zaczniemy na nowo rozkręcać się w pracy nad addonem.

I na koniec priorytety z pracami nad poszczególnymi addonami.
Głównie skupiamy się nad zadaniami i dymkami, przed wyjściem DF udało nam się przetłumaczyć główną linię fabularną dodatku i to praktycznie na styk z premierą dodatku, czyli te zadania ze znaczkiem tarczy a wszystkie poboczne zadania były pozostawiona na późniejszy termin. Osoba od dymków miała dużo mniej czasu wolnego i nie dała rady ich zrobić, w kolejnych miesiącach na pewno nadrobi zaległości. A wszystkie pozostałe addony mają niższy priorytet i jak ogarniemy się z tymi głównymi dopiero w tedy do nich zajrzymy.

No czas kończyć mój referat :) w ostatnim akapicie coś w pomniałem o jakiś miesiącach? No tak, nasz grupka tłumaczy jest bardzo malutko, a tekstów do tłumaczeń jest od zatrzęsienia. Na tę chwilę tekstów z samych zadań i dymków mamy na jakieś pięć/sześć miesięcy pracy, jeśli Blizzard nam nic nie dołoży a zrobi to na pewno. Niestety ale trzeba poczekać, aż z tym wszystkim się ogarniemy :(

Wesołych świąt :)

ps. za wszelkie byki przepraszam ale moja moderatorka jeszcze śpi :P
Private | Scout
Ravi
Posty: 5
Frakcja: Przymierze

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Ravi »

haha spoko niech spi może skupcie sie na drzewku skili bo to było by fajne. Jeszcze raz pozdrawiam i wszystkiego naj w Nowym Roku. I tak uważam ze wykonujecie fajną pracę z chęcią bym pomógł ale mój angielski jest fatalny :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Erdzio »

Co do drzewka talentów - tłumaczenia dodatku Tooltips ogarniam w pojedynkę, żeby było jak najmniej rozbieżności w tłumaczeniu.
Planowo chciałem skończyć same "nazwy" spelli przed wyjściem DF, ale musiałem wziąć trochę zleceń i praca nie pozwoliła na ruszanie tego (hajs na żarcie > hobby). Jeśli uda mi się dokończyć najnowsze zlecenie w miarę szybko, to postaram się trochę ruszyć, zwłaszcza drzewko talentów, ale to już zależy, jak mam podzielone pliki na komputerze, bo za kij już tego nie pamiętam, a jak znam życie, to mam tam wmieszane mnóstwo nazw przedmiotów :/
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Erdzio »

Ravi pisze: 26 gru 2022, 11:39 edid chyba po prostu jest to nie do konca zrobione bo w pewnym miejscu gry dymki przetłumaczyło ale niestety nie ma tego wiele.
Zapomniałem wspomnieć (Borys chyba też, ech te śpiące moderatorki) - jest możliwe, że tłumaczenia nie miałeś, bo nie mamy angielskiego wpisu w bazie. Jeśli chcesz, możesz dorzucić swoją cegiełkę i przesłać pliki, które uzupełnią nam bazę (zakładka "prześlij brakujące tłumaczenia" na naszej belce).
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Private | Scout
Ravi
Posty: 5
Frakcja: Przymierze

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Ravi »

Jakbym wiedział jak skopiować pliki z gry z chęcią bym to zrobił :) Niestety nie jestem tak biegły w takich tematach. Może to już mój wiek :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Borygo »

Pod linkiem "prześlij brakujące tłumaczenia" jest wszystko ładnie opisane więc sobie na pewno poradzisz... tylko właśnie nam ta zakładka padła XD. Niedługo powinna znów działać.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Platine »

Trzeba też rozdzielić działanie addonów od wyświetlania tłumaczeń.
Addony pracują dobrze, tylko nie mamy wszystkich tłumaczeń.
Tu jest problem, więc tytuł wątku jest bardzo niewłaściwy.
Private | Scout
Ravi
Posty: 5
Frakcja: Przymierze

Re: Addony działają częsciowo

Post autor: Ravi »

Ok dodane moje pliki Pozdrawiam
ODPOWIEDZ