Problemy w dodatku Quests

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Platine »

Mamy już opracowane wyświetlanie tekstów gossip oraz drugiej części Options (w patchu 10.00)
Jeszcze popracuję nad wyświetlaniem oryginalnych tekstów po przyciśnięciu przycisku z Hashem gossip.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

tak pokazuje tłumaczenie przy wyborze zadania widać pl ale nie ma tekstu pl czy teksty goosip sa tlumaczone ?? na classic woltk ?
Załączniki
WoWScrnShot_101122_115051.jpg
WoWScrnShot_101122_115051.jpg (883.18 KiB) Przejrzano 1783 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Przejrzałem bazy Quests i Gossip, nie ma takich angielskich wpisów. Zgraj plik, to zaraz przetłumaczę i zaktualizuję bazę gossip.

Potem zaktualizuj dodatek o nową bazę gossip i sprawdź, czy się tłumaczy. Jeśli nie, to znaczy, że może być coś nie tak z tłumaczeniem Gossip w dodatku WotLK
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Kalinkus »

dodane
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Coś nie tak z addonem w takim razie - Gossip dalej nie ma w bazie.

Prześlij mi plik na discordzie to sprawdzę, czy jest w nim ten wpis.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Sprawdziłem - w savedvariables nie ma tego gossip.

Jak bym miał obstawiać, żeby trochę naprowadzić Platine'a, to może być to błąd podobny do tego z czasów dodania opcji tłumaczenia Gossip do dodatku Quests - jeśli dobrze pamiętam, niektóre teksty były jakoś osadzone/złączone z Questem, w przeciwieństwie do Gossip, które NPC wyświetla "normalnie/domyślnie".

Ewentualnie przez wyświetlanie w addonie Immersion nie chcą się spisywać dane.

Edit: Jeszcze trochę się pobawiliśmy i udało się zrobić Screena z tym, jak to wygląda na komendzie /framestack.

Obrazek

Edit 2: Udało mi się znaleźć wątek, w którym to ogarnialiśmy.
Platine pisze: 28 lis 2020, 11:15
Erdzio pisze: 27 lis 2020, 18:17 Jakbym miał strzelać, to jest to "<4> GreetingText." (czwóreczka pojawia się na najechaniu na ten "Gossip"). Cosiek tego typu przewija się w kilku miejscach, kiedy mamy u jakiejś postaci zadania. W Maldraxxus często się na takie trafia, choć zazwyczaj przekaz ten sam - daj mi spokój, zajmij się sobą :lol:
Tutaj mamy do czynienia z paradoksem. Wyświetla się ramka QuestFrame (dlatego mamy przycisk z ID questu), ale wyświetlany jest powyżej BIEŻĄCE ZADANIA tekst gossip.
Ale mam wszystkie potrzebne dane i przebuduję addon na takie sytuacje.

Prośba o przetestowanie tego zdarzenia nowym dodatkiem:
https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -11-28.zip
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Pikownia »

Tutaj chyba inna sytuacja, bo frame ma wyświetlone id gossip.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Yep, wszystkie takie przypadki maja wyświetlane ID zamiast HASH, jakby addon się opierał na nie tym co trzeba. Pewnie Blizaard coś zepsuł standardowo.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Pikownia »

O ile dobrze się orientuję hash'e w ogóle nie występują w interfejsie blizzarda. Są one obliczane przez nasz addon w przypadku elementów, które nie mają swojego id (dymki, gossipy), żeby jakoś je identyfikować i odróżniać.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problemy w dodatku Quests

Post autor: Erdzio »

Tak, chodziło mi bardziej o to, że dodatek w miejscu, w którym spodziewa się zobaczyć tekst do zhashowania, znajduje coś innego i hashuje to, a że jest krótkie, uznaje za ID.

Welp, my tu sobie możemy mądrować, ale to Platine ostatecznie będzie się musiał męczyć xD
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
ODPOWIEDZ