Problem z addonem

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
WoWpoPolsku Team
Pikownia
Posty: 98
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Warlock

Re: Problem z addonem

Post autor: Pikownia »

Platine pisze: 27 lis 2020, 12:55
Erdzio pisze: 26 lis 2020, 22:17 Jest, przycisk po prostu troszkę przysłania. Jeszcze nic nienabite masz chyba. Spróbuj podlecieć do Chromie, ona taki sam pasek ma, czy bardzo to przeszkadza. Jeszcze zaraz przetłumaczę ten Gosspi, czy po "pokolorowaniu" przycisku nie zasłoni całkiem.
Dlaczego Blizzard wciska się swoim paskiem postępu w nasze miejsce z przyciskiem? :)
Jakbyście dali nazwę tego obiektu paska postępu, to mógłbym sprawdzać w dodatku czy jest aktualnie w tym miejscu i odpowiednio przesuwać nasz przycisk lekko w górę.
Tego typu paski postępu o ile dobrze pamiętam były co najmniej od Pandarii - tak pokazywało zdaje się reputację u tych łosi związanych z farmą typu Gina Mudclaw czy jak jej tam było :D
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

A mógłbyś podejrzeć komendą /fstack jak ten element się nazywa w grze?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

Erdzio pisze: 26 lis 2020, 22:17 Tylko ktoś musi zatwierdzić i zrobić .lua
Nowy .lua zrobiony.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

Zaraz spróbuję znaleźć Chromie, bo jeszcze nie udało mi się dotrzeć do Ardenweald. A póki co udało mi się wychwycić takie coś:

Obrazek

Jakbym miał strzelać, to jest to "<4> GreetingText." (czwóreczka pojawia się na najechaniu na ten "Gossip"). Cosiek tego typu przewija się w kilku miejscach, kiedy mamy u jakiejś postaci zadania. W Maldraxxus często się na takie trafia, choć zazwyczaj przekaz ten sam - daj mi spokój, zajmij się sobą :lol:
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

Mam i Chromie
Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

OK, wydaje się, że jest to element o nazwie: NPCFriendshipStatusBar
Jakbyś jeszcze najechał na "serduszko", może ten element będzie bardziej jednoznaczny?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

Erdzio pisze: 27 lis 2020, 18:17 Jakbym miał strzelać, to jest to "<4> GreetingText." (czwóreczka pojawia się na najechaniu na ten "Gossip"). Cosiek tego typu przewija się w kilku miejscach, kiedy mamy u jakiejś postaci zadania. W Maldraxxus często się na takie trafia, choć zazwyczaj przekaz ten sam - daj mi spokój, zajmij się sobą :lol:
Tutaj mamy do czynienia z paradoksem. Wyświetla się ramka QuestFrame (dlatego mamy przycisk z ID questu), ale wyświetlany jest powyżej BIEŻĄCE ZADANIA tekst gossip.
Ale mam wszystkie potrzebne dane i przebuduję addon na takie sytuacje.

Prośba o przetestowanie tego zdarzenia nowym dodatkiem:
https://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWp ... -11-28.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

Po najechaniu na serduszko:

Obrazek

Obecnie wygląda to tak, więc nic nie zasłania (na szczęście nie nabijałem reputacji u Chromie XD):

Obrazek

Jak znajdę "paradoks", podeślę zrzut.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

I jeszcze to, bo w ogniu zmian patcha się chyba zawieruszyło gdzieś zgłoszenie:

Obrazek

Nie zgrywa/wczytuje tych opcji wyboru. Po najechaniu pojawiają się jasnoniebieskie <5>.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

Erdzio pisze: 28 lis 2020, 15:10 I jeszcze to, bo w ogniu zmian patcha się chyba zawieruszyło gdzieś zgłoszenie:
Nie zgrywa/wczytuje tych opcji wyboru.
W patchu 9 jest problem z drugą częścią gossipu - brakuje funkcji GetNumGossipOptions() mówiącej ile jest jeszcze dodatkowych elementów w oknie Gossip. A do elementów tymczasowych (z numerkiem po kropce) nie dobiorę się. Trzeba będzie poszukać innej metody.
ODPOWIEDZ