Problem z addonem

W tym dziale znajdziesz pomoc w kwestiach natury technicznej, a także asystę przy problemach z kontem.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

Jeśli coś takiego ci wyskakuje - przy otwartym oknie rozmowy z NPC i pobieraniu questu,
to, jak widać, silnik gry nie podaje w tym momencie nr ID aktualnie pobieranego questu.
I właściwie nic tu nie możemy poradzić.
Może winna jest wersja windowsa, może akurat ten realm coś szwankuje.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z addonem

Post autor: Borygo »

Można w takim razie na nowo zainstalować grę, ale usuwając całkowicie obecną wersję.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Problem z addonem

Post autor: Orina »



Podczas moderowania Howlig Fjord napotkałam na złe kodowanie w opcji dialogowej, Kod wydaje mi się okej, ale może jest gdzieś błąd z odczytaniem tego?
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

Tłumaczenie opcji wybieranych jest stosunkowo nowe i jeszcze błędy niewyłapane z tego, więc pewnie błąd odczytu.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Problem z addonem

Post autor: Platine »

Chyba używasz Orino nieco starszej wersji dodatku, bo już to ktoś wcześniej zgłaszał i robiłem odpowiednią poprawkę w dodatku (brakowało przepuszczenia dodatkowego wyświetlanego tekstu przez funkcję renderującą).
Teksty GOSSIP składają się z dwóch części: części właściwej, którego kod Hash jest wyświetlany na przycisku powyżej tekstu oraz z części dodatkowych zawierających do wyboru questy lub inne opisy, rozmowy itp.
I własnie ta druga część nie była renderowana i cały tłumaczony tekst wyświetlany był w całości tak, jak go zapisano.
Wersja 8.14 dodatku QUESTS z datą paczki 2020-05-11 na pewno już tę poprawkę posiada.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Orina
Posty: 429
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Kapłan

Re: Problem z addonem

Post autor: Orina »

Hmm... no tak, tak to jest jak się przez dłuższy czas zapomina o aktualizacji addonów :D Przepraszam za zamieszanie :D
El Psy Congroo
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Problem z addonem

Post autor: Erdzio »

Jak na obrazku, tłumaczenia PL Gossip nie wyświetlają się, EN się pokazują po zmienieniu na oryginały, podobnie z nieprzetłumaczonymi - od razu są.

Obrazek

Do tego nie zapisuje do bazy ani do pliku Gossip wyboru (możliwe, że tylko postaci wprowadzonych w Shadowlands, ale pewności nie mam):

Obrazek
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z addonem

Post autor: Borygo »

Ja mam podobne problemy i podejrzewam, że to ma z wiązek z najnowszą wersja addonu którą mnożna pobrać z Curse. Karola ma wcześniejszą wersję udostępnioną w niedzielę i u niej działała wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Kalinkus
Posty: 785
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Paladyn
BattleTag: Kalinkus#2587
Kontakt:

Re: Problem z addonem

Post autor: Kalinkus »

Widziałem na kliku filmikach takie błędy chyba chodzi o polskie znaki jak myślicie
Załączniki
WoWScrnShot_112520_152623.jpg
WoWScrnShot_112520_152623.jpg (133.59 KiB) Przejrzano 6642 razy
WoWScrnShot_112520_113604.jpg
WoWScrnShot_112520_113604.jpg (190.44 KiB) Przejrzano 6642 razy
Gloria Victis
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Problem z addonem

Post autor: Borygo »

Kalinkus pisze: 25 lis 2020, 19:10 Widziałem na kliku filmikach takie błędy chyba chodzi o polskie znaki jak myślicie
Na discord koś miał z tym problem, wygląda jak by addon nie doczytywał polskiej czcionki z folderu.
ODPOWIEDZ