Zielony w WoW

Stawiasz dopiero pierwsze kroki w World of Warcraft? W tym dziale doświadczeni gracze służą pomocą i radą.
Sayec
Posty: 2

Zielony w WoW

Post autor: Sayec »

Witam, zaczynając przygodę na wstępie pojawiło się wiele pytań
Może być to dziwne ale od długiego czasu interesuje się tematyką światem WoW, ksiązki wątki fabularne etc
Ale po gre nadal nie sięgnąłem ;/

Ale zaczynając grę i patrząc na przestrzeń kilku lat ciągle coś się zmienia.
Okey, robię trial, wbijam 20lvl i co dalej? BattleChest? A co później?
Ogólnie oglądam materiały Nexosa dla początkujących ale nie wiem czy wszystko co tam zawarte jest nadal aktualne:



Do tej pory nie wiem jak ogarnąć te dodatki? Czy są one wgl potrzebne by się rozwijać?
Jestem typem gracza który próbuje wiedzieć wszystko i maxować postać od każdej ważniejszej strony

Pytanie pomniejsze:
Jak atakować grając np Hunterem, czy Wariorem? Naciskam Tab wybieram cel, wciskam umiejętnośc? Czy Postać będzie ciągle atakować Target bez używania umiejętności?

Co jest ważniejsze: broń, i zadawane przez nią obrażenia? Czy umiejętności i ciągłe ich używanie? Czy przeplatanie by postać używała broni, i aktywowanie umiejętnosci w odpowiednim czasie?

Pytanie odnośnie Addona Polskiego :D
Usunąłem pliki MP3 z tekstem/głosem mówiącym: Zmieniono na język PL/ENG itd czy wpłynie to na Addon?

Przepraszam za taki mały referat i dziękuję za ewentualny odzew :? :D
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Zielony w WoW

Post autor: Borygo »

Sayec pisze: 18 lis 2020, 18:18 Witam, zaczynając przygodę na wstępie pojawiło się wiele pytań
Może być to dziwne ale od długiego czasu interesuje się tematyką światem WoW, ksiązki wątki fabularne etc
Ale po gre nadal nie sięgnąłem ;/

Siema, najlepiej jak byś po prostu uruchomił grę i zaczął grać. Każdy nowy gracz jest prowadzony na nowo powstałą wyspę gdzie uczysz się wszystkich mechanik. Potem kieruje cię na ostatni dodatek czyli Battle For Azeroth.

Jeśli chodzi o opłacanie gry to teraz tylko kupuje się abonament by grać, no i nowe dodatku gdy wychodzą, aktualnie za kilka dni wychodzi Shadowlands.

Co do starych dodatków, to warto je zwiedzić by po prostu poznać świat, ale w żadnym stopniu nie są potrzebne by rozwijać postać. Postać po wylvlowaniu ubieramy na najnowszym dodatku.

Co do taktyki jak atakować, to po prostu uruchom grę, załapiesz mechanikę w kilka sekund.

Broń i Ubrania trzeba możliwie jak najwyższy poziom ubierać, statystyki ich mają znaczenie dopiero po zdobyciu max lvlwa postaci.

Usunięcie MP3 nie wpłynie na addon, ale lepiej po prostu tę funkcję wyłączyć w samym addonie, bo po aktualizacja jego znów to wróci.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zielony w WoW

Post autor: Erdzio »

Do pełnego dostępu do gry teraz wymagany jest tylko abonament i najnowszy dodatek, żadnych Battle Chestów.

Pytanie pomniejsze - jest autoatak i z umiejek, zasobu typu mana jest tyle, że bez myślenia wciskasz guziki.

Co do MP3 nie znam się na działaniu addona, ale najlepiej jest zwyczajnie wyłączać opcje w ustawieniach addona podczas gry.
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Erdzio
Posty: 404
Frakcja: Horda
Rasa: Worgen
BattleTag: Erdzio#2624

Re: Zielony w WoW

Post autor: Erdzio »

O włos mnie uprzedził! Czyżby rewanż? XD
Nie samymi questami worgen żyje, dymki też trzeba tłumaczyć. I Gossipy. No i książki... I Filmy, i Cinematici też...
Sayec
Posty: 2

Re: Zielony w WoW

Post autor: Sayec »

Autoatak?
A jak to działa/ Jak włączyć tak po chłopsku? :D

Dziękuję za zrozumiałe odpowiedzi :) :lol: <3
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Zielony w WoW

Post autor: Borygo »

Erdzio pisze: 18 lis 2020, 18:33 O włos mnie uprzedził! Czyżby rewanż? XD
Oczywiście :P

A co do autoataku to klikasz LPM na przeciwnika i już działa autoatak i zaczniesz go atakować gdy znajdziesz się w odpowiedniej odległości. Zależne to jest czy postać jest dystansowa, czy z bliska atakuje.
Dymion_N_S
Posty: 4
Frakcja: Przymierze
Rasa: Krasnolud
Klasa: Szaman

Re: Zielony w WoW

Post autor: Dymion_N_S »

Witam, jestem świeżak w WoWie, i w związku z tym mam pytanie: zainstalowałem grę, stworzyłem w katalogu "World of Warcraft" podkatalog Interface (bo nie było), a w nim AddOns - do niego wrzuciłem sześć katalogów WoWpoPolsku które rozpakowałem z archiwum "zip", włączyłem grę i niestety nie mam na ekranie postaci w prawym dolnym rogu przycisku "AddOns" a sama gra jest wciąż w języku angielskim.
Mógłby mi ktoś z tym pomóc i powiedzieć co robię źle ??
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Zielony w WoW

Post autor: Borygo »

Dymion_N_S pisze: 15 kwie 2021, 20:24 Witam, jestem świeżak w WoWie, i w związku z tym mam pytanie: zainstalowałem grę, stworzyłem w katalogu "World of Warcraft" podkatalog Interface (bo nie było), a w nim AddOns - do niego wrzuciłem sześć katalogów WoWpoPolsku które rozpakowałem z archiwum "zip", włączyłem grę i niestety nie mam na ekranie postaci w prawym dolnym rogu przycisku "AddOns" a sama gra jest wciąż w języku angielskim.
Mógłby mi ktoś z tym pomóc i powiedzieć co robię źle ??
Z góry dziękuję.
W głównym folderze gry World of Warcraft masz katalogi z grą zapisane w formacie _WERSJA_ .

Jeśli grasz na podstawowej wersji to będzie to katalog _retail_ , tam dopiero znajduje się katalog Interface.
Dymion_N_S
Posty: 4
Frakcja: Przymierze
Rasa: Krasnolud
Klasa: Szaman

Re: Zielony w WoW

Post autor: Dymion_N_S »

Borygo -> serdecznie dziękuję za pomoc, teraz wszystko działa :)
Maciek1351
Posty: 4
Frakcja: Horda
Rasa: Nieumarły
Klasa: Łotrzyk
BattleTag: Metiu

Re: Zielony w WoW

Post autor: Maciek1351 »

Witam zaczynam grę i nie mam pojęcia jak poustawiać okienka ciosów i cała resztę.
Załączniki
Ten bałagan
Ten bałagan
IMG_20210424_153630.jpg (2.71 MiB) Przejrzano 6251 razy
Tak bym chciał mieć
Tak bym chciał mieć
maxresdefault.jpg (167.58 KiB) Przejrzano 6251 razy
ODPOWIEDZ