Book 3.3.5

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie książek
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

@Ysska kiedyś odgrażała się, że ma przetłumaczone książki i listy do wersji przed kataklizmem, czy jest jakiś sposób żeby dowiedzieć się czy to nadal aktualne?
ysska
Posty: 2

Re: Book 3.3.5

Post autor: ysska »

Jest aktualne, tzn. jest w moim posiadaniu. Raczej nie mam 100% wszystkiego, ale z 95%? Przy czym obecnie w addonie nie ma ich oryginalnych wersji (przejrzałam całość) - z podstawki zostały te historyczne ("Old Gods and Ordering of Azeroth" itd.), historie trolli ("Twin Empires" itd.) i mity taurenów ("Mists of Dawn") plus może parę opisów z pomników. Ktoś już to przetłumaczył.

A powinny być jeszcze rzeczy w rodzaju:
http://wowwiki.wikia.com/wiki/Lorgalis_Manuscript
http://wowwiki.wikia.com/wiki/Verdant_Sigil
itd. itp.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

@Platine, już gdzieś pisałem , ale nie mogę znalezć, dużo roboty z dostosowaniem addonu pod 3.3.5 ?
I jak uzupełnić taką bazę ?
@Ysska , a można to w jakiś sposób od Ciebie wyciągnąć ? :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1013

Re: Book 3.3.5

Post autor: Platine »

Buber777 pisze: 24 lip 2018, 15:47 @Platine, już gdzieś pisałem , ale nie mogę znalezć, dużo roboty z dostosowaniem addonu pod 3.3.5 ?
I jak uzupełnić taką bazę ?
Wysłałem ci na maila instalkę pod wersję 3.3.5 (do testów).
Natomiast z uzupełnieniem bazy danymi napotkanymi w grze jest problem polegający na tym,
iż nie potrafię z motoru gry wydobyć ID książki - a dokładnie jest to ID obiektu w grze.
Jak by to był normalny item w ekwipunku, to nie ma problemu, ale książki leżą na stołach i nie można je podnieść. Mamy z gry jedynie informację o tytule tej książki (i na tej podstawie szukam tłumaczenia) i aktualnej stronie danej książki. A bez nr ID nie podejmuję się nawet zapisu tego co widać na ekranie.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

Super.
Mnie w zasadzie bardziej interesują item questy , czyli listy , pisma i dzienniki otrzymywane przy questach, które go uzupełniają. One też działają na takiej zasadzie ?
Oczywiście książki tez poczytam :)
Jak będziesz miał czas i chęci to może zrobiłbyś tez odpowiedniki plików instalacyjnych do dymków , spelli i ui. Do testów :)
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1013

Re: Book 3.3.5

Post autor: Platine »

Te itemki otrzymywane przy questach, to zupełnie innego rodzaju rzeczy, masz je w plekacu, możesz sobie otworzyć i poczytać. Tylko że tych pism nie braliśmy wcześniej pod uwagę. Nawet tego nie próbowałem obsłużyć, bo nie wiem gdzie szybko znaleźć taki item do testów.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

Pisząc kiedyś o tłumaczeniu ksiązek miałem na myśli własnie tłumaczenie tych item questów. Bo szczerze to mało kto chyba te faktyczne książki czyta. No chyba ,że się mylę. Ja sam rzadko je czytam w grach rpg .
Tu masz item z 7.3.5 , jak masz czas to dojdziesz do niego w 15 min. po rozpoczęciu Przymierza. Na hordzie się nie znam.
W 3.3.5 a był by item już w drugim quescie , ale tu jest trochę inaczej.
http://www.wowhead.com/quest=54/report-to-goldshire
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1013

Re: Book 3.3.5

Post autor: Platine »

Mam dobre wieści.
Listy i pisma z plecaka otwierają się do czytania w tym samym oknie co książki w bibliotece.
Możemy więc użyć tego samego dodatku Books do obsługi tych itemków.

Zrobiłem zmiany w dodatku, i zapisuje już sobie napotkane, nieprzetłumaczone listy itp.

Instalka do wersji 3.3.5:
http://panel.wowpopolsku.pl/files/WoWpo ... -07-27.zip
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

Już od dawna powinieneś zmienić nick na Platine the Great :)

A gdzie te nieprzetłumaczone pisma zapisuje , bo nie mogę znależć ?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Book 3.3.5

Post autor: Buber777 »

Ok, już znalazłem, ale nic nie zapisało w tym pliku, mimo ze kilka pism pobrałem.
ODPOWIEDZ