Tłumaczenia

Awatar użytkownika
Renzoo
Posty: 3
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Warrior
BattleTag: Renzoo

Tłumaczenia

Post autor: Renzoo »

Zainspirowany poświęceniem z jakim staracie się rozwijać wasz project dla polskich fanów Blizzardowskiego MMORPGa, postanowiłem dołączyć się z moją pomocą i zacząłem tłumaczenie questów. Kilka z nich zostało już zatwierdzonych, lecz jako że były to moje pierwsze tłumaczenia zastanawiam się nad ich poprawnością, dlatego pytanie do Sprawdzający: 685 oraz Sprawdzający: 178 czy macie jakieś wskazówki co do przyszłych tłumaczeń, może zbyt dosłownie tłumaczyłem niektóre słowa lub pełne zdania, czy może w czymś innym tkwi problem, który nie dyskwalifikuje bezpośrednio przekładu, ale mógłby pomóc mi się w pewnym sensie rozwinąć.?
For The Horde!!! - Sylvanas Windrunner
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Tłumaczenia

Post autor: Shaula »

Hej, dzięki, że do nas dołączyłeś! :)

Jeśli dobrze pamiętam, sprawdzałam jedno z Twoich tłumaczeń. Bardzo fajnie Ci to wychodzi - jeśli miałam jakieś uwagi, to z pewnością były drobne (wydaje mi się, że poprawiłam Arcy Druida na Arcydruida i wstawiłam pewnie parę przecinków, prawda?). Tłumacz dalej - jeśli quest nie będzie się nadawał do użytku, to go przekażemy do korekty lub odrzucimy. Nie bój się, że będziesz robił błędy. Nie ma ludzi nieomylnych. Wiedz, że my też tłumaczymy questy i są one moderowane/poprawiane przez pozostałe osoby z ekipy.

Muszę ci się przyznać, że w całym teamie to chyba ja odrzucam najwięcej tłumaczeń. Dlaczego? Jestem po prostu uczulona na tłumaczenia robione za pomocą google translatora - nie dość, że brzmią sztucznie, to jeszcze bardzo łatwo jest się wyłożyć na np. jakimś wyrażeniu idiomatycznym. Na idiomy trzeba uważać, ale złe ich zastosowanie nie dyskwalifikuje tłumaczenia. Ważne jest, żeby dobrze się je czytało i by było wierne oryginałowi.

Tak więc pozdrawiam i zachęcam do dalszego tłumaczenia (także dymków)!
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Buber777
Posty: 296
Lokalizacja: Oslo
Frakcja: Przymierze
Rasa: Człowiek
Klasa: Warrior

Re: Tłumaczenia

Post autor: Buber777 »

No to jak już @Shaula cię pobłogosławiła to witaj w rodzinie :)
Awatar użytkownika
Renzoo
Posty: 3
Frakcja: Horda
Rasa: Ork
Klasa: Warrior
BattleTag: Renzoo

Re: Tłumaczenia

Post autor: Renzoo »

Dzieki :p
For The Horde!!! - Sylvanas Windrunner
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Borygo
Posty: 960
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Rasa: Tauren
Klasa: Paladyn

Re: Tłumaczenia

Post autor: Borygo »

Hej :D
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Shaula
Posty: 310
Frakcja: Horda
Rasa: Troll
Klasa: Druid

Re: Tłumaczenia

Post autor: Shaula »

Buber777 pisze: 18 lip 2018, 20:16 No to jak już @Shaula cię pobłogosławiła to witaj w rodzinie :)
Ha ha ha.
All Of This Has Happened Before And Will Happen Again.
Zablokowany