Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

Dodatek odpowiedzialny za spolszczenie questów (misji)
Awatar użytkownika
Orina
WoWpoPolsku Team
WoWpoPolsku Team
Posty: 66
Lokalizacja: Świnoujście
Frakcja: Horda
Klasa: Łowca

Lista przetłumaczonych krain i postępy moderacji

Post autor: Orina » 01 lut 2018, 17:42

Udostępniam wam plik z POSTĘPAMI TŁUMACZENIA I MODERACJI poszczególnych krain.

Kilka dodatkowych uwag:

- Pierwszą moderację przeprowadza Platine sprawdzając ich poprawność językową i dodając questy z poczekalni do głównej bazy. Kolejno ja moderuję questy z przetłumaczonych w całości krain, ujednolicając słownictwo i wyłapując jakieś dodatkowe błędy. W pliku znajduje się odpowiednia legenda do kolorków.

- Czasami możecie w krainie o statusie "przetłumaczona" znaleźć questy po angielsku. Addon niestety nie ma funkcji zapisywania questów, które można od razu ukończyć po otworzeniu okienka z tekstem (zadanie ma od razu przycisk "complete quest" zamiast "accept"). Nie jest takich wiele, jednak czasem się zdarzają. Przykładowy quest. Przykład:

- mimo moderacji, czasem wkradają się nam błędy - moderatorów mamy dwóch, a ogólna ściana tekstu z zadań jest bardzo duża ;) Jeżeli widzicie jakieś błędy - literówki, zła płeć NPC (osoba dająca nam questa jest kobietą, a mówi o sobie w formie męskiej), dziwny szyk zdań itp - możecie dać nam znać. Wystarczy, że na stronie questy, wbijecie numer ID questa, po jego wyszukaniu w prawym dolnym rogu znajdziecie przycisk "Zgłoś błąd w tłumaczeniu".Postępy drugiej moderacji na kwiecień 2018:
- poprawiono tytuły zadań 1-60 lvl oraz instancji 1-80 lvl,
- uzupełniono nieprzetłumaczone zadania w instancjach post-cata (1-60 lvl),
- uzupełniono nieprzetłumaczone zadania ze Światowych Wydarzeń (World Events) - Festiwal Księżyca (Lunar Festival), Tydzień Dziecka (Children Week), Sylwester (New Year's Eve), Dożynek (Harvest Festival), Festival Letniego Przesilenia (Midsummer Festival),
- ukończono drugą moderację krain z konkursu luty 2018: Feralas, Felwood;
- ukończono drugą moderację krain z konkursu marzec 2018: Tol Barad, Tol Barad Peninsula
El Psy Congroo

ODPOWIEDZ