Komentarze do tłumaczeń

Private | Scout
visioner69
Posty: 6

Komentarze do tłumaczeń

Post autor: visioner69 »

Jest gdzieś opcja zobaczenia na platformie dla tłumaczy:
1) czy dane tłumaczenie zostało zaakceptowane czy też odrzucone
2) gdzieś jakieś komentarze co do niego aby ustrzec się błędów w kolejnych
3) jakie były ewentualne poprawki naniesione na nie (nie przez autora) już po wrzuceniu do poczekalni?
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Komentarze do tłumaczeń

Post autor: Platine »

1. Niestety nie ma takiej informacji wprost. Jeśli jest zaakceptowane, to jest już dołączone do bazy głównej i można je zobaczyć w dziale Tłumaczenia. Jeśli nie jest jeszcze sprawdzone i nadal jest w poczekalni, to masz je na liście questów do AutoKorekty. Odrzucone nie są nigdzie raportowane, tylko trafiają ponownie do puli questów dostępnych do tłumaczenia.
Jeśli będzie taka potrzeba, mogę przygotować powiadamianie na e-maila o każdej akcji: zaakceptowanie cz odrzucenie tłumaczenia.

2. Jeśli widzę jakieś rażące błędy, to staram się od razu pisać maila do tłumacza, żeby więcej ich nie popełniał.
W przypadku drobnych potknięć, sam poprawiam tłumaczenie, nie zawracając już głowy tłumaczowi.
Jest też opcja zaznaczenia tłumaczenia "do Korekty", wtedy numer takiego questu wyświetlany jest tłumaczowi na platformie, że wymaga jego interwencji i poprawy jako AutoKorekta.

3. Ta opcja mogłaby być wprowadzona po dodaniu funkcji powiadamiania na e-mail o zaakceptowaniu questu, tylko to by oznaczało każdorazowy mail z takimi poprawkami. Bardzo często nie stawiacie przecinków z zdaniach i to jest już poprawka wprowadzana przeze mnie, a była by raportowana w mailu.
Awatar użytkownika
WoWpoPolsku Team
Platine
Posty: 1014

Re: Komentarze do tłumaczeń

Post autor: Platine »

Wprowadziłem na platformie dla tłumaczy - w funkcji Ustawienia - możliwość określenia, czy mają być wysyłane powiadomienia o potwierdzeniu lub odrzuceniu przetłumaczonego questu, a także o szczegółowych zmianach w zatwierdzanym queście (w formie wypisania co było i co zostało zapisane w bazie głównej).
Private | Scout
visioner69
Posty: 6

Re: Komentarze do tłumaczeń

Post autor: visioner69 »

Właśnie o takiej formie myślałem, tłumacz już sam sobie zrobi diff'a między dostarczoną a wpisaną do bazy wersją.

Dzięki, na pewno przyda się dla nowych tłumaczy.
Zablokowany